Genel

MEB okulların ve öğretmenlerin mesleki çalışmalarının ne zaman başlayacağını açıkladı!

Bir buçuk yıldır örgün öğrenimlerini uzaktan eğitim ile devam etmek zorunda kalan ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında okulların açılıp açılmaması ile birlikte okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yeni eğitim ve öğretim takvimi ile birlikte öğretmenlerin mesleki çalışmalarının zaman başlayacağını açıkladı.

Buyıl okullar ne zaman başlıyor? En çok merak edilen sorular arasında olan bu okulların açılma konusu artık netlik kazandı zira Milli Eğitim Bakanlığı bugün okulların ne zaman açılacağı, ne zaman kapanacağına dair tarih verdi… İşte detaylar…

MEB, 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait takvimini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, birinci dönem, 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayacak ve 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek.

Yeni eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitim ve ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için 31 Ağustos-3 Eylül 2021 tarihleri arasında uyum eğitimleri yapılacak. Öte yandan öğretmenlerin mesleki çalışmaları ise 31 Ağustos 2021 başlayacak.

BAKAN SELÇUK AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı televizyon programında okulların açılış tarihini duyurmuştu. Selçuk, “Türkiye ve dünyadaki gidişe bakıyoruz. Kontrol artmaya başladı. Varyantlarla ilgili farklı çözüm senaryoları başladı. Türkiye’de de kontrol edilebilir düzeyde. Tereddütsüz Eylül’de başlayacak gibi yönetiyoruz. 31 Ağustos’ta öğretmenlerin, 6 Eylül’den itibaren de öğrencilerin gelmesini bekliyoruz” demişti.