Ekonomi

Ankara Büyükşehir Belediyesi yapılan hırsızlığı böyle duyurdu!

Melih Gökçek zamanında yapılan ve kamuya 750 milyon dolara mal olan saçma sapan bir park. Adı Ankapark. Kapanmış olsa bile kamuya verdiği zarar giderek artıyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ta bu israfa dur demek için, kamunun daha fazla zarara uğramaması için Ankapark’ın devrini almak istedi lakin AKP hukuk eli ile Ankapark’ı Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne vermedi ve pekt de verecek gibi görünmüyor. Nedeni ise hale anlaşılmadı zira hükümet yetkilileri bu konuda halkı bilgilendirmekten, bu konu hakkında sorulan sorulara cevap vermekten kaçıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi’de bu kamu zararını hırsızlık olarak niteliyor ve bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankapark üzerinden yapılan hırsızlığı ifşa etmeye devam ediyor. Durumu şehrin farklı noktalarında ki billboardlara asarak vatandaşı bilgilendirmeye çalışan ABB, mücadelelerin sürdüğünü belirtiyor. Bugün, ABB tarafından bu durum hakkında yeni açıklama geldi. Sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

Göz göre göre çürüyor, 50 bin TL’lik teminatla Belediyemize devri durdurulan 750 milyon dolarlık ANKAPARK’ta hırsızlık vakaları bitmiyor. Her geçen gün kamu zararı milyonlarca lira artan ANKAPARK’ı geri almak için Büyükşehir Belediyemizin başlattığı hukuk mücadelesi sürüyor.

BİR KEZ DAHA ALTINI ÇİZİYORUZ: ANKAPARK’ın ABB’ye devredilmediği her geçen gün milyonlarca liralık zarar artıyor. ANKAPARK’ın geri alınması için ABB’nin, teminat miktarını mahkemenin belirleyeceği şekilde devralmaya hazır olduğu duruşma, 13 Eylül 2021’de yapılacaktır.