Genel

8 yaşında ki çocuğu idam edecekler!

Bilal Demir -Pakistan’da henüz 8 yaşındaki bir çocuğu sırf dine küfür ettiği gerekçesi ile idam edecekler… Kuran’da anlatılan İslam dinine karşı açık bir şekilde düşman olan Pakistanlılar, kendi uydurdukları bir din inancına göre 8 yaşında ki günahsız bir çocuğu idam edecek kadar şeytanlaşmış durumda. Bunu tüm Pakistan halkı için söyleyemeyiz ama Pakistan’da genel durum maalesef bu şekilde..

Aynen Afganistan’da, Suriye’de, Sudan’da, Yemen’de, Suudi Arabistan’da, Mısır’da, Irak’ta ve İran’da olduğu gibi. Zira Allah Kuran’da ne olursa olsun, nefsi-müdafaa olmadığı müddetçe kimseyi asla öldüremezsin, ister din uğruna ister başka bir sebeple, ne olursa olsun öldüremezsin-zarar veremezsin diyor… Ama, İslamiyetin gerçek kaynağı olan Kuran’ı Kerim’den bihaber olan kara cahiller, Fatih’a Suresinde ‘’Din gününün sahibi Allah’tır’’ denmesine rağmen, kendilerini dinin sahibi gibi görüp insanları inançlarından dolayı yargılıyorlar. Hülasa ‘’Din günü’’ demek, hesaplaşma (fitleşme) günü demektir.. Yani Allah Kuran’da açık açık hesap gününün tek sahibi benim yani bir tek insanları ben yargılarım, siz yargılayamazsınız demesine rağmen insanlar kendilerine İlahlık vasfı kurmuşlar ve kendi inançlarından olmayan insanları yine kendi uydurdukları inançların kaideleri ile yargılıyorlar…

Pakistan’ın doğusunda dine hakaretle suçlanan 8 yaşındaki çocuk idam cezasıyla karşı karşıya.

İngiliz The Guardian gazetesinin haberine göre, ismi açıklanmayan ve Hindu olduğu belirtilen 8 yaşındaki çocuk ‘dine hakaret’ suçlamasıyla yargılanan en genç kişi oldu.

Çocuk, geçen ay dini kitapların saklandığı bir medresenin kütüphanesindeki halıya kasten idrarını yapmakla suçlanıyor. Dine hakaret yüzünden ölüm cezasına çarptırılabilir. Düşünsenize, sadece 8 yaşında bir çocuk… Bırakın cami halısına idrarını yapmasını altına bile yapabilir. Sonuçta o sadece bir çocuk… Çocukların dini, imanı, ırkı, milleti ve dolayısı ile günahı, suçu olmaz olamaz…

Şimdi bu zihniyetteki Pakistanlılar ile İslamiyet öncesinde kız çocuklarını diri diri gömen kara cahillerle ne farkı var? Bu katillerle o dönemin katilleri, o dönemde ki kafirlerle şimdi ki kafirlerin de farkı var? Bakın dine küfür edenlere, alay edenlere karşı Allah’ın Resulü Muhammed nasıl davranıyor…

Bir gün yine Peygamber Efendimiz, Mekke’nin ileri gelenlerin yanına giderek onları ikna etmeye çalışıyor ve onlar, Peygamberin anlattıkları vahilerle yani Kuran’ın sözleri ile dalga geçiyorlar ve hatta bazıları küfür ediyor… Peygamber anlatmakta ısrar edince Allah’ın Resulüne uyarı geliyor. Ayette ‘’Allah hidayet etmedikçe sen mi hidayet edeceksin?’’ diye resmen Allah Peygamberi azarlıyor. Ve sonraki ayette ‘’Ey Muhammet onlara deki; Ben Sadece bana vahyedileni vahyetmekle görevliyim’’ der. Yani, Peygamberin görevi Kuran’ın sözlerini eksiltmeden, yorum katmadan, fazlalaştırmadan aynen aktarmaktır. İster inanır, ister inanmaz… Ve daha sonra gelen ayette Peygambere ‘’oradan güzellikle ayrıl’’ der. ‘’Eğer onlar dediklerinden vaz geçerse tekrar onların yanına gitmende sana bir sakınca yoktur’’ der.

Kuran bütünüyle anlayarak okunup idrak edildiğinde; İslamiyet dini özgürlük dinidir. Hoş görü dinidir. Şiddete, yolsuzluğa, hurafelere, batıl inançlara, insanları ötekileştirmeye, toplumu kutuplaştırmaya geçit vermeyen bir dindir. Bilime, ilme önem veren, insanları bilimin her alanına sevk eden, yönlendiren bir dindir. Akla mantığa uymayan her inancı reddeder İslamiyet dini… İdam edilmeye çalışılan çocuğun haberine ilişkin detaylar şu şekilde aktarıldı;

Hindu tapınaklarına saldırılar düzenleniyor

Çocuğun ailesi, Pakistan kuvvetleri tarafından gizli bir bölgede saklanıyor. Yaşanan olayın duyulmasının ardından, bölgedeki Müslümanlar, Hindu tapınaklarına saldırılarını şiddetlendirdi. Özellikle çocuğun üye olduğu Hindu tapınağına saldırılar olduğu ve tapınağın kullanılamaz hale geldiği bildiriliyor.

Çocuğun ailesinden ismi açıklanmayan bir yakını Guardian’a yaptığı açıklamada “O [çocuk] Hâlâ suçunun ne olduğunu ve neden bir haftadır hapiste tutulduğunu anlamıyor. Küfür ne demek onu bile bilmez, yaşı gereği anlamaz” dedi.

İYİ DE İSLAMİYETE DEĞİL SİZİN İNADIĞINIZ DİNE KÜFRETMİŞ

Pakistan’da bu kadar genç olan hiç kimse daha önce dine küfretmekle suçlanmamıştı.

Küfür yasaları geçmişte Pakistan’daki dini azınlıklara karşı orantısız bir şekilde kullanıldı. 1986’da ‘yalnızca suç için ölüm cezası’nın getirilmesinden bu yana ülkede dine küfür infazı yapılmamasına rağmen, şüphelilerin genellikle karşı gruplar tarafından saldırıya uğradığı ve öldürüldüğü bildiriliyor.