Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Kamu Haberleri

Ormanlara girişler yasaklandı! Ormanların çevresinde mola verilmesi, piknik yapılması yasaklandı!

Ormanların çevresinde mola verilmesi, piknik yapılması, mangal, semaver ve ateş yakılması da yasaklandı. Ormana girişlerin yasaklandığını duyuran valilik şu açıklamalarda bulundu;

Muğla Valiliği, 5 Eylül’e kadar ormanlık alanlara görevliler dışında girmenin yasaklandığını duyurdu.
Yaşanan orman yangınları ve önümüzdeki günlerde kentteki sıcaklığın mevsim normallerinin üzerine çıkacağının değerlendirilmesi nedeniyle ilave tedbirler alındı.

Buna göre 5 Ağustos’ta başlayan Muğla’daki ormanlık alanlara girme yasağı 5 Eylül’e kadar sürecek. Bu tarihlerde görevliler dışındaki kişilerin ormanlık alanlara girmesine izin verilmeyecek. Ormanların çevresinde mola verilmesi, piknik yapılması, mangal, semaver ve ateş yakılması da yasaklandı.

Havai fişek, dilek balonu gibi yanıcı madde kullanılması da yasaklandı

Ormanlık alanlar başta olmak üzere ormanların çevresindeki tüm mahallelerde anız, bağ-bahçe, zeytinlik ve tarla temizliğinden meydana gelen dallar ile her türlü bitki örtüsünün yakılmasına izin verilmeyecek.

Orman alanlarına yakın yerlerdeki düğün ve benzeri organizasyonlarda orman yangınına neden olabilecek havai fişek, dilek balonu gibi yanıcı madde kullanılması da yasaklandı.