Kamu Haberleri

2021 KPSS soruları ve cevap anahtarı yayınlandı!

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavları bugün tamamlandı. Adaylar, dün gerçekleşen 1. ve 2. oturumun ardından bugünkü 3. oturuma da katılım gösterdi. Bu noktada, KPSS soruları ve cevapları için heyecanlı bekleyiş başladı. Bilindiği üzere, KPSS soru ve cevap anahtarı ile adaylar sınav puanına yönelik ön tahminde bulunabilecek. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, 2021 KPSS soruları ve cevapları yayınlandı. Peki, KPSS Alan Bilgisi soru ve cevap anahtarı nasıl görüntülenir? Detaylar haberimizde.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, 2021-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Alan Bilgisinin işletme, muhasebe, istatistik testlerinden oluşan üçüncü oturumu yapıldı. Böylelikle, KPSS A Gruvu ve Öğremenlik Alan Bilgisi sınavları tamamlandı. Adaylar, sınavın ardından 2021 KPSS soruları ve cevapları için ÖSYM’den gelecek olan açıklamaya kilitlendi. KPSS soru ve cevap anahtarı ile sınav puanı hakkında ön tahmin yapılacak. Peki, KPSS Alan Bilgisi soruları ve cevapları yayınlandı mı? KPSS soru ve cevap anahtarı ne zaman açıklanacak? İşte son gelişmeler…

KPSS ALAN BİLGİSİ SINAVLARI’NIN ÜÇÜNCÜ OTURUMU YAPILDI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, 2021-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Alan Bilgisinin işletme, muhasebe, istatistik testlerinden oluşan üçüncü oturumu yapıldı.

Saat 10.15’te başlayan KPSS Alan Bilgisi Sınavları’nın üçüncü oturumunda adaylara, çoktan seçmeli 120 soru yöneltildi ve soruları cevaplamaları için 160 dakika verildi.

ÖSYM, sınavda Kovid-19 salgınına karşı gerekli önlemleri aldı.

KPSS SORU VE CEVAP ANAHTARI İÇİN TIKLAYINIZ