Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Genel

İstanbul-İzmir otoyolunda otobüs kazası! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Kaza İstanbul-İzmir Otoyolunun Soma ilçesindeki 267'nci kilometresinde bir yolcu otobüsü kaza yaptı. İstanbul Kalesi adlı yolcu otobüsü kamyonla çarpıştı. Otobüsün kamyona arkadan çarptığı söylenen kazada 9 kişi hayatını kaybederken 42 kişininde yaralandığı belirtildi. 

Kaza İstanbul-İzmir Otoyolunun Soma ilçesindeki 267’nci kilometresinde meydana geldi. İstanbul’dan Aydın’a doğru seyir halinde olan 55 AAD 477 plakalı İstanbul Kalesi firmasına ait yolcu otobüsü Hasan Kılıç idaresinde otoyolun sağ emniyet şeridinde beklemekte olan kamyona saat 04.40 sıralarında arkadan çarptı.

Olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye, emniyet ve jandarma ekibi sevk edildi. Kazada Gülsüm Tozlu (hamile), Simay Çataltepe, Arif Kepenek (muavin), Nigar Karataş, Nurten Gökbak ve ismi henüz tespit edilemeyen bir kişi olmak üzere 9 kişi hayatını kaybetti. Biri yabancı uyruklu 42 kişi de yaralandı.

Yaralılardan dördünün durumunun ağır olduğu öğrenilirken yaralılar, Manisa ve ilçeleri ile Balıkesir’deki farklı hastanelere sevk edildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatılırken kazada ölenlerden birinin çocuk olduğu tespit edildi.

Otobüste bulunan ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanarak tedavi altına alınan yaralılardan biri kazayı şöyle anlattı: Otobüste saat 04.40 sıralarında uyuyorduk kazaya uyandık. Herkesin durumu çok kötüydü. Allah ölenlerin ailesine sabır versin yardımcısı olsun. Otobüsteki herkes uyuyordu yani. Kazayla uyandık. Otobüsü kimin kullandığını bilmiyorum. Yolda değişiklik oldu. İstanbul’da başka otobüsle değişiklik yaptık. Otobüs yetişemediği için uyandık kazayı gördük. Benim durumun diğerlerine göre çok iyi çok şükür. Aydın Söke’ye gidiyorduk.

Soma Devlet Hastanesinde yatan yaralıları ziyaret eden Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, “Üzücü bir kaza, 6 vatandaşımız hayatını kaybetti. 1’i yabancı uyruklu olmak üzere 42 yaralımız var. Hepimizin başı sağ olsun, hepimize geçmiş olsun” dedi. Kazayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldı.