GenelSON DAKİKA

Valilik duyurdu! İkinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Terör örgütüne karşı yürütülen operasyonlar nedeniyle valilik tarafından bazı mahallelerde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. İşte, son dakika alınan sokağa çıkma yasağı hakkında haber detayları... 

Mardin Valiliği, Nusaybin ilçesindeki bazı mahallelerde terör örgütüne karşı yürütülen operasyonlar nedeniyle ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

Yarın sabaha karşı 04.00’ten itibaren; Mardin Nusaybin’e bağlı Serinkaya, Eroğlu, Görentepe ve Yavruköy mahalleleri ve mezralarında ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Valilikten yapılan açıklama şöyle:

“Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinde bulunduğu değerlendirilen, Bölücü Terör Örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölgede Bölücü Terör Örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak ve depo alanlarını tahrip etmek, bölgedeki mahallelerde mevcut aranan şahısları yakalamak amacıyla;

5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince; 05 Ağustos 2021 Perşembe günü saat: 04:00’ten itibaren bölgedeki operasyonların sona ermesine kadar (Nusaybin İlçesi; Serinkaya, Eroğlu, Görentepe ve Yavruköy Mahalleleri ve Mezraları) sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir.”