Genel

Yangınlar Kemerköy Termik Santrali’ne ulaştı! Santral şu an tamamen boşaltılıyor

Milas’taki yangın, Kemerköy Termik Santrali'ne ulaştı. Santral şu an tamamen boşaltılıyor ve şimdi sirenler çalıyor...

Muğla’nın Milas ilçesinde yangın Kemerköy Termik Santrali’nin bahçesine kadar ulaştı. kamuisilanlari.net haberin aktardığına göre, Türkevleri Mahallesi’ndeki yangın, sarp ve kayalık arazide zaman zamanda yerleşim yeri yakınlarında etkisini sürdürüyor. Patlama seslerinin de duyulduğu santralden sirenler çalıyor.

Rüzgarın da etkisiyle yayılan yangına, bölgede bulunan ekiplerce müdahale edilmeye çalışılıyor. Bazı ekipler ise yerleşimin yoğun olduğu alanlarda güvenlik amacıyla bekletiliyor.

BELEDİYEDEN KORKUTAN AÇIKLAMA

Milas Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ise termik santralin ilk kez böylesine tehdit altında olduğu duyuruldu. Belediyenin açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“Alevler yeniden başladı… Kemerköy Termik Santrali’ne çok yakın bir alanda alevler yükseldi. Evet doğru duydunuz, termik santral ilk defa böylesine tehdit altında…”

“ACİL UÇAK İSTİYORUZ”

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da Twitter hesabından bir paylaşım yaptı ve havadan müdahale yapılmasını istedi. Tokat, “Acil uçak istiyoruz” dedi ve paylaşımına şu notu düştü:

“Yalvarıyoruz, uyarıyoruz… Günlerdir söyledik. İşte yangın fabrikanın çevresini sardı. Derhal müdahale!!!!”

Tokat, daha sonra “Alevler Termik Santrale girdi… Santral şu an tamamen boşaltılıyor ve şimdi sirenler çalıyor…” paylaşımında bulundu.