Gündem

Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek için ellerinden geleni yapıyorlar!

AK Parti yanlısı olarak bilinen Yeni Şafak yazarı İbrahim Karagül, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmeye devam ediyor. Orman yangınlarını, insanların canları ile mücadele vermesini fırsat Bilen İbrahim Karagül, orman yangınlarını CHP ile PKK’nın iş birliği yaparak çıkardığı iftirasını attı. Tamamen provokatör amaçlı olarak, tamamen halkı kin ve düşmanlığa sevk edebilmek, tamamen iç karışıklık yapmaya yönelik yaptığı bu çirkin ve hadsiz iftiradan dolayı, duyarlı vatandaşlar tarafından büyük tepki gördü.

Karagül’ün bu kin ve öfke dolu iftirası karşısında Yeni Şafak gazetesinden tek bir özür mesajı bile gelmedi. İbrahim Karagül gibi dünde, vatandaşın 750 milyon dolar parasını Anka Parkı gibi saçma sapan bir çöplüğü gömen eski AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’de filmlerden kesinti yapmış bir görüntüyü yayınlayarak halkı kin ve öfkeye sürükleyecek provokatif paylaşımlarda bulunuştu. Melih Gökçek, Yeni Şafak, Cübbeli Ahmet, Doğu Perinçek gibi isimlerin tek bir ağızdan aynı provokatör söylemleri dillendirmesi dikkatlerden kaçmadı.

Provokatörlerin amaçlarının ne olduğunu bilen çok sayıda ülke sevdalıları, peş peşe açıklamalar yaptı. Halkımızı bu tür ayrımcı, hedef gösteren yanıltıcı çirkin provokasyonlara prim vermemesi konusunda uyarılarda bulundu. Çirkin oyunun farkında olan vatandaşlar, Karagül’e en güzel cevabı şu mesajlarla verdi;

– İbrahim Karagül attığı tweeti silmiş ancak tweeti silince işlemiş olduğunuz halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme suçunu ortadan kaldırmış olmuyorsunuz. Cumhuriyetin gerçek bir Savcısı çıkar günün birinde elbet. Bekleyelim…

-Siyasetin alanını daraltma ve siyaset kurumunu itibarsızlaştırma gayretiyle yapılan tüm “karanlık” girişimler antidemokratiktir. Hangi düşünceye ve/veya siyasi partiye yapılırsa yapılsın, bu ucuz saldırılara karşı demokratik siyaseti hep birlikte sahiplenmek zorundayız.

-Provokasyona açık bir ortam var. İlk önce Konya’da iki aile arasındaki husumet “ırkçılık” yalanıyla provoke edilmek istendi. Şimdi de yandaşlar orman yangını üzerinden PKK ile CHP’yi yan yana getirerek provokasyon yapıyorlar. İbrahim Karagül bu paylaşımı silmiş.

-Bu provakatörün Acilen Gözaltına alınıp yargılanması lazım.. Twiti Silmiş olması onu kurtarmamalı.. Neredesin Hukuk?

-Bu arkadaş halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme suçunu işlemiş olmuyor mu? Bu nasıl fikir özgürlüğü? Silmiş ama halkın vicdanında duruyor!

 

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...