Gündem

Cübbeli Ahmet orman yangınları ve insan aklı ile resmen dalga geçti!

Bilal Demir -Kuran dışı, İslamiyet’e aykırı söylemleri ile gündeme gelen Cübbeli Ahmet bu kez orman yangınları ile resmen dalga geçti. Cübbeli, orman yangınlarının söndürülmesi için ne itfaiyeye, ne söndürme uçaklarına gerek olmadığını ‘’Yangın gördüğünüz zaman tekbir getirin, zira tekbir gerçekten onu söndürür’’ sözleri ile dile getirdi. Bu sözlerini sözde Hadislere dayandıran Cübbeli, hem insan aklıyla hem de İslam dini ile dalga geçti. Zira Allah Kuran’da aklı kullanmayı emrettiği gibi, belalara karşı tedbir almayı da emreder… Sen tedbir almayacaksın, THK uçaklarını hangarda çürümeye bırakacaksın ve sonrada bir yangın çıktığı zaman ‘’Tekbir getirin zira tekbir getirmek yangınları söndürür’’ diyeceksin… Haşa Allah kimsenin uşağı, hizmetçisi değildir.

Cübbeli Ahmet’in bu sözlerine ne diyanetten ne iktidar partisinden her hangi bir kınama gelmedi. Zira Cübbeli, yanmaz kefen bile satmış lakin yine de ne diyanetten nede AKP iktidarından yine bir kınama gelmemişti. Halbuki Allah Kuran’ı Kerim’de aklı kullanmayı, aklı kullanarak sorgulamayı emreder. Lakin bazı zihniyetler, Kuran’dan bihaber olduğu için –bunlar gibi- dini Kuran’dan değil atadan, dededen öğrendikleri için İslam’a hakaret etmekten kendilerini alı koyamazlar. Bakın, Allah bizlere Kuran’da bazı kanıtlar gösterir bu ve bunların zihniyetinde olanların sapkın bir yolda olduğunu.

Birçok ayette, ‘’pek azı hariç çoğunu yoldan sapmış bulacaksın’’ der. Arapçada ‘’Pek azı’’ demek milyonda bir, milyonda 3-5 demektir. Yani, kendisine müslüman diyenlerin sayısı milyonlarca olsa da aslında çoğunun müslüman olmadığını, doğru yoldan sapmış olduğunu belirtir. Kanıt olarak ise, bugün yaşanan zalimlikleri, insanların açlıktan öldüklerini, yolsuzlukların olduğunu, insanların canlarından endişe ettiklerini, her türlü zulmün olduğunu bize kanıt gösterir. Zira o toplum müslüman olsaydı ‘’kimse fakirlikten korkmaz (yarın ne yiyeceğim endişesi duymaz), kimse can güvenliğinden endişe etmez’’ diyor… Bugün ülkenin yarısından fazlasının açlık sınırının altında yaşaması, 50 milyondan fazla icra davasının olması, insanların can güvenliği endişesinden dolayı evlerini, yurtlarını terk ederek başka ülkelere sığınmacı olarak göç etmesi, insanların ekonomi sıkıntılarından dolayı kendilerini yakması sadece bu kanıtlara birkaç örnektir.

 

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriği Kesintisiz Görüntülemek İçin Lütfen Reklam Engelleyici Uygulamanızı Kapatınız...