Genel

Mülteci ve sığınmacılar üzerinden yükseltilmeye çalışan bu düzeni tarihin çöplüğüne göndereceğiz!

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, mülteci ve sığınmacılar üzerinden iktidarı hedef aldı. Kemal Türkler’in ölüm yıl dönümü için düzenlenen törende konuşan Çerkezoğlu, ”her türlü ırkçılıkla, şovenizmle beslenen, bugün mülteci ve sığınmacılar üzerinden yükseltilmeye çalışan bu düzeni tarihin çöplüğüne göndereceğiz” dedi. Çerkezoğlu şu açıklamalarda bulundu;

“BU DÜZENİ TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖNDERECEĞİZ”

DİSK olarak diyoruz ki; biz artık her yönüyle çürümüş olan bütün pislikleri rezillikleri mafyasıyla çetesiyle devlet içerisinde organize olmuş yapılarıyla ve her türlü ırkçılıkla, şovenizmle beslenen, bugün mülteci ve sığınmacılar üzerinden yükseltilmeye çalışan bu düzeni tarihin çöplüğüne göndereceğiz. Artık biz eşitliğin adaletin, barışın ve kardeşliğin egemen olduğu, demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlediği emeğin Türkiye’sinin mücadelesini hep birlikte daha fazla büyüteceğiz. Çetelerin değil, mafyanın değil, finans tekellerinin değil, yağmacı müteahhitlerin değil, onları kendi iktidarlıklarını sürdürmek için kayıranların değil, emeğin Türkiye’sini, o aydınlık Türkiye’yi hep birlikte kendi ellerimizle kuracağız.”

“HODRİ MEYDAN”

Kemal Türkler’in mezarı başından seslenen Çerkezoğlu, şöyle konuştu:

“Buradan genel başkanımızın huzurunda hodri meydan diyoruz. Bakın Türkiye’nin dört bir tarafında Türkiye işçi sınıfı sendikalı olsun, sendikasızlığa mahkûm edilmiş olsun, inşaatlardan madenlere bütün iş kollarına kadar Türkiye işçi sınıfı yüzünü DİSK’e döndü. Artık ne sarı sendikaların ne icazetçi sendikaların boyunduruğunda yaşamayı kabul ediyor Türkiye işçi sınıfı ne de sendikasız kalmayı. Bütün iş kollarında bütün sendikalarımız. Her türlü zorluğa rağmen her türlü baskıya rağmen DİSK’in bayrağını dalgalandırmak, DİSK’i büyütmek için bu örgütlenmeyi ve mücadeleyi hep birlikte yükseltiyoruz.” dedi.