Teknoloji

Hamile erkek ve bakmaya cesaret edemeyen yüz yeni emojiler arasında yer alıyor!

Cumartesi, Dünya Emoji Günü ve Unicode Inc. ve Emojipedia, günü birkaç yeni emojinin lansmanı ile kutlamayı seçti. Unicode Consortium organizasyonunda yeni emojiler 2022 listesinde yer alııyor.

Lansmanda vurgulanan şey, her tür emojinin eril, dişil ve cinsiyetten bağımsız versiyonlarını kolaylaştırma arzusudur. Bu aynı zamanda ten rengi için de geçerlidir.

– The Guardian’a göre Emojipedia’nın kurucusu Jeremy Burge, bu, neredeyse tüm emojilerin varsayılan olarak cinsiyetten bağımsız bir alternatife sahip olabileceği anlamına geliyor .

2014’te “Dünya Emoji Günü”nü de başlatan Burge’du. Emoji web sitesini 2013’te başlattı ve yeni emojileri tasarlayan da onlar.

“Hamile kadın” emojisi için iki yeni cinsiyet seçeneği sayesinde, trans ve ikili olmayan hamilelik de emoji setinde temsil edilirken, “tacı olan kişi”, cinsiyetten bağımsız kraliyet için “prens” ve “prenses”e katılır.

Yeni cinsiyetten bağımsız alternatiflere ek olarak, farklı ten rengine sahip selamlayan eller, kalp oluşturan eller ve çeşitli yeni yüzler elde edersiniz.

Ayrıca boş pil, koltuk değneği ve röntgen gibi 20 yeni simge olacak.

Emojiler yayınlanmış olsa da henüz kullanım için onaylanmadı. Süreç ayrıca, Eylül ayında resmi olarak onaylanmadan önce emojiler hakkında yorumların açılmasını da içeriyor.

Ardından, emojilerin ne zaman kullanıcılara sunulacağına karar vermek yazılım satıcılarına kalmıştır.