Genel

Orkid indirimi var diyen kasiyere saldırı!

Regl olmanın hale utanç verici olduğunu düşünen geri zekalı insanlar var ve bunlar hemen hemen her ortamda görünür olmayı başarıyor. Bu geri zekalılardan biri kendisini zincir markette gösterdi. Markete giden karı koca kasiyere indirimli ürün olup olmadığını sordu. Kasiyer, indirimli ürünler arasında temizlik ürünlerinden orkid olduğunu söyleyince kadının kocası tarafından saldırıya uğradı.

Bir zincir markette çalışan kasiyer, kendisine “İndirimli ürün olarak ne var?” diye soran kadına ‘Maske, duş jeli, orkid, çay bardağı seti” yanıtını verdi. Kasiyer, bu yanıtı sonrasında kadının kocası tarafından darp edildi.

Kasiyer, “Bir ‘bayana’ orkid denmez” diyen şahsa, “İlk öncelikle bayan değil kadın” yanıtı verdi. Kasiyerin cevabı sonrasında şahıs, “Ha bayan ha kadın, ikisi de aynı diyerek sen benim karıma orkid falan söyleyemezsin” diyerek kasiyere saldırdı.

Kasiyerin 19 yaşında olduğu ve özel bir üniversitede tam burslu olarak bilgisayar mühendisliği okuduğu, yurt parasını karşılamak ve ailesine destek olmak için markette çalıştığı öğrenildi.

‘İŞ ETİĞİ GEREĞİNCE MÜŞTERİYE SAYGILI VE KİBAR DAVRANMAK ZORUNDAYDIM’

Saldırıya uğrayan kasiyer, olayı şöyle anlattı:

“Benim kasiyer olarak görevim ‘spot ürünler’ dediğimiz indirimli ürünleri her müşteriye nazikçe hatırlatıp ‘İsterseniz bunlara da bir göz atabilirsiniz’ demek. Aynı şekilde adamın yanındaki karısına da ‘Şu tarafta spot ürünlerimiz var isterseniz bakabilirsiniz’ dedikten sonra kadın bana ‘Hangi ürünler var?’ dedi.

Ben de ‘Maskeler, duş jelleri, orkidler, çay bardağı setleri, diş macunu ve diş fırçaları indirimde’ dedim. O da ‘Tamam’ dedi, sonra çıktı ve ‘Adam’ parasını verdikten sonra bana ‘Bir ‘bayana’ orkid söylenmez’ dedi. Ben de ona ‘İlk öncelikle bayan değil kadın’ dememin üstüne ‘Ha bayan ha kadın ikisi de aynı’ diyerek, ‘Sen benim karıma orkid falan söyleyemezsin’ diyerek bana küfür etmeye başladı. Ardından da gördüğünüz gibi darp.

Bu durumda normalde karşımda kim olursa olsun iki katıyla cevap verirdim fakat iş etiği gereğince müşteriye son derece saygılı ve kibar davranmak zorundaydım. Bunun üzerine polise gittim ve bana ilgileneceklerini söylediler.

Paylaşmamın tek sebebi sesimi duyurmak ve bu aptal insanları ifşa etmek. Siz siz olun bu insanları takmayın hatta ciddiye bile almayın çünkü bunlar bu ülkenin artıkları uğraşmaya değmez. Şimdiden destekleriniz için teşekkür ederim.”

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.