Belediye İş İlanlarıPersonel Alımı

KPSS 55 puan şartı ile itfaiye eri ve inşaat mühendisi alımı yapılacak!

Sivas ili Akıncılar Belediye Başkanlığı itfaiye eri ve inşaat mühendisi alımı için yeni iş ilanı yayınladı. İlana göre Akıncılar Belediyesi, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere KPSS 55 puan şartı ile itfaiye eri ve inşaat mühendisi alımı yapacak. Toplamda 17 bay-bayan memur alımı yapılacak olup, başvurular 29 Temmuz 2021 tarihinde sona erecektir.

Peki, Akıncılar Belediyesi personel alımı iş başvurular nereye yapılacak? İstenilen şartlar nelerdir? İşte detaylar…

Personel alımına ilişkin Resmi Gazete’de yayımlana ilanda ‘’Akıncılar Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; aşağıda belirtilen boş kadroya açıktan atama yoluyla Memur alınacaktır’’ denildi.

İNŞAAT MÜHENDİSİ ALIMI

KPSSP3 puan türünde 55 puan almış olmak,
Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.

İTFAİYE ERİ ALIMI

KPSSP3 puan türünde 55 puan almış olmak,
Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Kamu Yönetimi veya Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümlerinin birinden mezun olmak.
En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:

a. İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, asgari KPSS puanını almış olmak,

b. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak,

c. İtfaiye Eri kadrosu için en az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak,

d. İtfaiye Eri kadrosuna başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesinde yer alan özel şartlara göre itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±)10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır.

e. İtfaiye Eri kadrosuna başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

f. İtfaiye Eri için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ:

Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için;
Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 27.07.2021-29.07.2021 tarihleri arasında ve mesai saatleri içerisinde (08:00-12:00 / 13:00-17:00) müracaatlarını yapabileceklerdir.

Adaylar başvuru belgelerini:

• Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla Akıncılar İlçesi, Fikret Tekin Cad. No: 2 adresindeki Akıncılar Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne gönderilebilecektir. (Geciken postalardan Belediyemiz sorumlu olmayacaktır.)

• İtfaiye Eri kadrosuna başvurular şahsen yapılacak olup adaylar yukarıda belirtilen tarihlerde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Akıncılar Belediye Başkanlığı Yazı işleri Müdürlüğüne istenen belgelerle birlikte şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

• Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, Belediyemiz tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Postadaki gecikmeler ve duyuruda belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

SINAVIN YERİ

İtfaiye Eri kadrolarına başvuran adaylar için sözlü ve uygulamalı, diğer adaylar için sözlü sınav yapılacaktır. Sözlü sınavlar 06/08/2021 tarihinde Akıncılar Belediye Başkanlığı Akıncılar/SİVAS adresinde yapılacaktır. İtfaiye Eri için yapılacak uygulamalı sınav 06.08.2021 tarihinde Akıncılar Belediyesi İtfaiye Teşkilatı-Akıncılar/SİVAS adresinde yapılacaktır. Sözlü sınav saat 09.00’da başlayacaktır. İtfaiye Eri için yapılacak uygulamalı sınav saat 14.00’de başlayacaktır. Resmi ilanı görüntüleyerek diğer bilgileri görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

 

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.