Genel

Erdoğan her kandırıldığında Türk milleti ağır bir bedel ödüyor!

LÜTFÜ TÜRKKAN (Kocaeli) – Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; Irak’ın Kerkük kentinde onlarca Türkmen sivilin Barzani’ye bağlı güçler tarafından hunharca katledildiği 14 Temmuz Türkmen katliamı aradan geçen altmış iki yıla rağmen kapanmayan yara olmaya devam ediyor. Adalet ve Kalkınma Partisi kongrelerinde “Türkiye sizinle gurur duyuyor.” diye slogan attığınız Barzani, bugün Amerika’nın gölgesinde PKK/YPG’yle el ele devletimizin karşısına dikilme cüretini gösteriyor. Daha önce Sayın Erdoğan, bağımsızlık referandumu düzenleyen Mesud Barzani için “Son ana kadar böyle bir yanlışa düşeceğine ihtimal vermiyorduk, demek yanılmışız.” ifadesini kullanmıştı. Biz Sayın Erdoğan’ın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sıfatını taşıması sebebiyle Türkiye’nin egemenliğine kastetmiş düşmanları tarafından kandırılmasını ve aldatılmasını asla arzu etmiyoruz. Sayın Erdoğan her kandırıldığında Türk milleti ağır bir bedel ödüyor.

Onun için, devlet yönetme mesuliyetini omuzlarında taşıyan iktidara çağrıda bulunuyoruz: “Türkiye’nin bir numaralı millî güvenlik meselesi, Amerika uhdesinde birleştirilen PKK/YPG ve Barzani güçlerinin Türkiye’nin güney sınırında devletleşme çabalarıdır. Eğer Türkiye’yi her geçen gün kuşatan terör devleti projesine karşı koyacak iradeniz yoksa biz iktidar olmaya namzet bir siyasi parti olarak bu sorumluluğa talibiz. Türkiye Cumhuriyeti devletinin 1.289 kilometrelik güney sınırında bir terör devleti oluşmasına asla müsaade etmeyeceğiz. ”

15 Temmuz 2016’da ülkemiz tarihinin karanlık günlerinden birini yaşadı; bir demokrasi sınavından geçti ülkemiz. Kendi tanklarımızın, kendi tüfeklerimizin namluları asker kıyafeti giymiş hainler tarafından halkımıza ve milletimize doğrultulmuştur.

FETÖ giriştiği darbe kalkışmasıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin milleti ve devleti ile egemenliğine, Türkiye Büyük Millet Meclisine, anayasal düzenimize ve devletimizin kurum ve kuruluşlarına hain amaçları ve emelleri doğrultusunda saldırdı ancak milletimiz demokrasi tanımaz darbeci hainlere karşı tek ses, tek yürek oldu, canı pahasına bu kalkışmaya da sonuna kadar direndi, ülkesi ve milleti için canını feda etti. Aziz milletimizin feraseti sayesinde bertaraf edilen hain darbe girişiminin 5’inci yıl dönümünde toprağa verdiğimiz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu aziz vatan uğruna hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi de rahmetle anıyorum. Bir kez daha vurgulamak gerekir ki darbelerin ülkeyi getirdiği nokta bellidir.

Askerî ya da sivil darbeyi haklı kılacak hiçbir sebep yoktur. Demokrasi, her zaman birinci önceliğimiz olmalı, her zaman hâkim kılınmalıdır.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu