Gündem

En gözde kıyılarımız satılıyor!

AK Parti tarafından hazırlanan teklifle kamuya ait en gözde kıyılarımız özelleştirme kapsamına alındı. Kamuya ait kamplar, konaklama tesisleri özelleştirme kapsamına alınarak satılacak. Muhalefet, kıyılarımızın satılmasına sert tepki gösterdi. Peki, hangi tesisler özelleştirilecek? İşte, kıyılarımızla ilgili özelleştirme kararının ayrıntıları…

Kıyıda köşede ne varsa satıyorlar

Önemli bir bölümü Ege ve Akdeniz kıyılarında bulunan kamuya ait kamp, eğitim ve konaklama tesisleri Cumhurbaşkanlığı kararı ile özelleştirme kapsamına alındı. Muhalefet ‘’kasayı boşalttılar, kıyıda köşede ne varsa satıyorlar’’ tepkisi ile iktidara yüklendi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ‘’Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti peşkeşe doymuyor. Sanayi tesisleri sattı, devlete ait olan fabrikaları sattı, Telekom’u sattı ve sıra kamu personellerinin tatil yaptığı özellikle deniz kıyılarında bulunan kampları ve konaklama tesisleri satıyor’’ dedi.

İYİ Parti Genel Başka Yardımcısı Cihan Paçacı ‘’ilk seçimde gideceği belli olan AKP elde avuçta ne varsa, batan geminin malları misali özelleştirme kapsamına almaktadır.

Demokrat Partisi Milletvekili Cemal Enginyurt ‘’Kasa boşaldı, hazine tam takır. 128 Milyar dolar kayıp… Ne yapmalı o zaman? Kıyıda köşede ne kaldıysa satılmalı… Devlette kalan ne varsa satıyorlar’’ dedi. İşte, özelleştirme kapsamına alınan o güzelim kamu malları…

ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINA ALINAN KAMU MALLARI

Antalya Manavgat Çolaklı-Ankara Üniversitesi

Antalya Manavgat Çolaklı-Jandarma Genel Komutanlığı

Didim Altınkum-Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Kuşadası -SGK

Edremit -TCDD

Karacabey-Hazine ve Maliye Bakanlığı

Karacabey-Emniyet Genel Müdürlüğü

Gökçeada-Adalet Bakanlığı

Çanakkale-Orman Genel Müdürlüğü

Beşiktaş Boğaz İstanbul -SGK

Seferihisar-Karayolları Genel Müdürlüğü

İzmir Menderes-DSİ

Seferihisar-Dokuz Eylül Üniversitesi

Kandıra-Hazine ve Maliye Bakanlığı

Muğla Ula-Hazine ve Maliye Bakanlığı

Ordu Perşembe-Hazine ve Maliye Bakanlığı

Tekirdağ-Emniyet Genel Müdürlüğü

Marmaris-Hazine ve Maliye Bakanlığı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu