Gündem

Onların huzur hakkı adıyla aldıkları 5’er maaşı hatta bazılarının 11 maaşı bile var

LÜTFÜ TÜRKKAN (Kocaeli) -Evet, iktidar, vatandaşın evindeki yangını göremeyecek kadar izanını kaybetmiş durumda maalesef, artık bunu herkes görüyor. İktidardakiler yediğinden içtiğinden, şatafatından, israfından geri kalmasın diye millet sonu gelmeyen zamların yükünün altında eziliyor. Malatya’dayken Sayın Genel Başkanımıza bir tane ufak çay bardağı hediye ettiler. “Bizim öğünümüz, porsiyonumuz artık bu kadar oldu.” dediler ama çay bardağının bir özelliği vardı. Çay bardağının etrafının hepsi de delikti yani koysanız da bir şey kalmıyor bardakta. Siz farkında değilsiniz ama bugün yangın mutfakta değil, ev yanıyor emin olun, evler yanıyor.

Böyle bir rant ve israf düzeninde herkes kaybeder

Sarayın o atanmış bürokratları ve ihale şampiyonu yandaş şirketleri için yoksulluk sıkıntısı yok; doğal gaz, elektrik, su faturası derdi yok, kira derdi yok, mutfak ya da okul masrafı yok; işsizlik, umutsuzluk yok; enflasyon, geçim sıkıntısı yok. Onların huzur hakkı adıyla aldıkları 5’er maaşı, hatta bazılarının 11 maaşı bile var. Lüks var, şatafat var, israf var. Böyle bir rant ve israf düzeninde elbette ki çiftçi kaybeder, esnaf kaybeder, memur kaybeder, emekli kaybeder, EYT’li kaybeder, orta ve dar gelirliler kaybeder; bu düzende onların kaybetmemesi mümkün değil. Bir kısım iktidar zengini sefasını sürerken vatandaşlarımızın yaşam mücadelesinde yorgun düştüğü bu israf düzenini sürdüremezsiniz.

İsraf düzeni değişecek!

Türk milletinin yoksulluk tarafından kuşatıldığı bu düzeni kabul etmiyoruz. İYİ Parti olarak bizim bu israf düzenine itirazımız var. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in ifade ettiği gibi, İYİ Partinin varlık nedeni, itirazıma sebep olan bu vurgun düzenidir. Biz geleceğiz ve İYİ Parti iktidarında bu israf düzeni değişecek; kararlıyız, bu düzeni değiştireceğiz.

Turizm sezonunda da hareketlilik yaşanıyor

Normalleşme kararlarının ardından içinde bulunduğumuz turizm sezonunda da hareketlilik yaşanıyor. Ülkemizde yerli ve yabancı turist hareketliliğinin yaşanması elbette ki sevindirici bir gelişme. Özellikle delta varyantının olduğu ülkelerden Türkiye’ye girişlerde alınan önlemler biraz daha artırılmalı. Turizm gelirlerinden feda etmeden, garsonundan temizlikçisine kadar bu sektörde çalışanların durumlarına dikkat edilmeli. Yerli, yabancı ülkemizde tatil yapan insanların sağlığı her şeyin önünde tutulmalı. Yoksa turizm için hem güvenli ülke imajını kaybederiz hem de millet olarak Eylül ayında yeniden yasakları görebiliriz, 2022 yılını da heba etmiş oluruz.

İhale skandalları bitmiyor!

İhale skandalları ne yazık ki bitmiyor. İlginç bir ihaleden daha söz etmek istiyorum şimdi size, basında da yer aldı. Millî Eğitim Bakanlığının yaptığı bir ihale bu, ihaleyi Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü 26 Martta yapmış. İhalenin adı şuydu: Güvenli Okullaşma ve Eğitim Projesi Görme Engelli Öğrenciler İçin Sesli Betimleme Montajı ve Braille Anlatımla Hazırlanmış Video Üretimi Hizmet Alımı.

Sizce bu ihaleye kimler katılır? Prodüksiyon ya da teknoloji veya yazılım firmaları katılır değil mi? Bakanlık yalnız 2 şirketi devam etti, onlardan da fiyat aldı. Peki, görme engelli öğrenciler için hazırlanacak video ihalesini kim aldı biliyor musunuz? Ticaret sicil kayıtlarına göre merkezi Malatya’da gözüken, kurucuları Ankara’da yaşayan bir şirket 975 bin lira bedelle aldı. Peki, şirketin adı ne? Üstün Arıcılık Hayvancılık Tarım Ürünleri. Bunun adı ihale değil, olsa olsa devleti arı gibi sokmak olur. Arıcılık ve hayvancılık üzerine uzmanlaşmış olan bu şirketin sırrını biz de milletimiz de gerçekten merak ediyor. Sayın Bakan, inşallah bizi bu konuda aydınlatır.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu