Ekonomi

Şimdi de akaryakıtta ÖTV’ye zam yapmaya hazırlanıyorlar!

Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, AK Parti’nin akaryakıtta ÖTV’ye zam yapmaya hazırlandığını açıkladı. Erdoğan’ın başkan seçildikten sonra 70 lira tüpün 145 liraya, 200 liralık elektrik 504 liraya, 300 liralık doğal gaz 620 liraya çıktğını hatırlatan Akın, yeni yapılacak ÖTV zammı ile birlikte inneden ipliğe herşeye zam geleceği bilgisini verdi. Gelen ve gelecek olan zamlara tepki gösteren Ahmet Akın, TBMM’nde şu açıklamalarda bulundu;

”AK PARTİ iktidarını uyarmaktan dilimizde tüy bitti. Temmuz öncesinde “Elektrik ve doğal gaza zam yapmayın.” diye çağrıda bulunduk, dinlemediler. Mayıs öncesinde “Akaryakıtta ÖTV zammı yapacaksınız, yapmayın.” dedik, dinlemediler; şimdi de akaryakıtta ÖTV’ye zam yapmaya hazırlanıyorlar ve bunun yolunu yapıyorlar. Çağrıda bulunuyorum: Yapmayın! Vatandaş zor durumda. Elektrik ve doğal gaza temmuz zamlarının enflasyona doğrudan katkısı yüzde 1, dolaylı katkısı yüzde 1,5; bu oranlar iğneden ipliğe zam demek. Vatandaş artık zamlardan nefes alamıyor.

Mutfakta emekli Ayşe teyzenin tencereyi kaynattığı tüpün fiyatı son yedi yılda -yani Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildiğinden bu yana- 70 liradan 145 liraya, 200 liralık elektrik 504 liraya, 300 liralık doğal gaz 620 liraya çıktı. Artık yeter, düşün milletin yakasından…” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu