Gündem

Erdoğan, yetkilerinin bir kısmını devretme karşılığında dokunulmazlık mı teklif etti!

Gazeteci Can Ataklı, “Erdoğan, Akşener’e çok yakın bir isimle 1 saat 45 dakikalık görüşme yaptı. Görüşmede; yetkilerinin bir kısmını devretmek karşılığında dokunulmazlık talep etti” iddiasında bulundu.

Ataklı şu yayınladığı videoda şu iddiaları ileri sürdü:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meral Akşener’in çok yakınındaki bir kişiyle perşembe günü 1 saat 45 dakika süren bir görüşme yaptı. Hani kim olduğunu söylemeyeceğim ama diyorum ki çok çok yakın, evinde. Anlatabiliyor muyum? Daha önce de bu kişi ile yapılıyordu görüşmeler. Burada yapılan görüşmelerde Tayyip Erdoğan, mealen söylüyorum, benim anladığım kadarıyla gidişattan memnun olmadığını, Bahçeli’ye asla artık güvenmediğini, her an oradan bir kazık yiyeceğine inandığını, fakat genel olarak toplumda da oylarının düşmekte olduğunu fark ettiğini, bu nedenle yetkilerinin bir bölümünü yeni bir oluşumla parlamentoya devretmeye hazır olduğunu ama bunun karşılığında kendisi ve 300-400 kişilik ekibi için dokunulmazlık istediğini ima etmiş. Yani „Ters bir şey oldu. Beni yargılamaya, arkadaşlarımı yargılamaya kalkmayacaksınız“ diyor.

Ben size kapıları açacağım size iktidar vaat ediyorum“ diyor. İşin özlü aslında o. „Bazı yetkilerimi devrederim“den, şimdi ben anladığımı söyleyeyim; bir tür parlamenter rejime geçip Cumhurbaşkanlığına sembolik olarak devam etmek ama bir seçimi daha garantiye almak. Bunu da yapabileceğini gördüğü anladığım kadarıyla İYİ Parti. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi çok palazlandı. Oy yok fakat devletin içine çok soktu. Aynı Cemaatte yaptığı hata gibi şimdi, MHP de beni kandırdı“ diyebilir Tayyip Erdoğan.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu