Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Emlak

İstanbul’da konut fiyatlarında büyük artış!

İstanbul için 2021 Haziran ayı konut fiyat endeksi açıklandı. Buna göre İstanbul genelinde daire fiyatları yıllık bazda ortalama yüzde 23,6 oranında artarken Beylikdüzü, Çekmeköy, Esenyurt, Sancaktepe ve Sultangazi ilçelerinde bu oran yüzde 40’lara kadar çıktı. En hızlı kazandıran ilçe ise bu yıl Esenyurt ilçesi oldu.

Esenyurt Mehmet Akif Ersoy ve Mehterçeşme Mahallelerinde evlerin metrekare fiyatları 4 bin 476 liraya kadar çıkarken, kira fiyatları geçen yılın Haziran ayına göre ortalama yüzde 50 oranında artış gösterdi. İşte, 2021 Haziran ayı İstanbul ev fiyatları endeksleri…

İstanbul’da Satılık Ev Fiyatları

İstanbul ilinde Haziran 2021 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları %23.06 artmıştır. Ortalama satılık konut büyüklüğü 114 metrekaredir.

İstanbul’da Ortalama Geri Dönüş Süresi 22 Yıl

İstanbul ilinde satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı Haziran 2021 sonu itibarıyla 4.476 TL’dir. Aynı özelliklere sahip satılık konutların geri dönüş yani amortisman süreleri 22 yıl seviyelerindedir.

İstanbul’da Konut Fiyatları En Fazla Yükselen İlçeler

Yıllık ortalamalara bakıldığında Haziran 2021 sonu itibarıyla konut için İstanbul ilinde en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla Adalar, Bakırköy, Beşiktaş, Beykoz, Beyoğlu olmuştur.

İstanbul’da En Hızlı Kazandıran İlçeler

Amortisman süreleri dikkate alındığında ise Haziran 2021 sonu itibarıyla İstanbul ilinde en hızlı geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Beylikdüzü, Çekmeköy, Esenyurt, Sancaktepe, Sultangazi olmuştur.

İstanbul’da En Geç Kazandıran İlçeler

Amortisman süreleri dikkate alındığında Haziran 2021 sonu itibarıyla İstanbul ilinde en geç geri dönüşe sahip ilçeler sırasıyla Adalar, Bakırköy, Beşiktaş, Beykoz, Beyoğlu olmuştur.