Teknoloji

LG OLED CX TV değerlendirmesi! 55 inç OLED55CX6LA öne çıkan özellikleri ve fiyatı

Harika bir resim ve geleceğe hazırlanmış LG OLED CX TV’nin 55 inç OLED55CX6LA versiyonunu sizler için test ettik. LG OLED CX televizyonunun diğer modellere göre öne çıkan özelliklerini, Türkiye’de ki satış fiyatını aşağıda tek tek sıraladık. Görüntü kalitesi, ses çıkışı, teknik özellikleri ve bu televizyonu almak isteyenler için artı ve eksi yönlerini yazdık…

LG OLED CX ÖZELLİKLERİ

Kullanım özelliklerine geçmeden önce kısaca teknik özelliklerini belirtelim;

Teknik Özellikleri

Premium Tip : OLED Renk : Siyah Boyutlar : 48/55/65 inç Çözünürlük : 3840 x 2160 (4K) Hoparlörler : 40 W (2,0) Bekleme : 0,5 W Dijital alıcı desteği : DVB T2 / C / S2 Ağırlık : 18 , 9 kg (55″) Ayaklı : 22,9 kg (55″) 3D desteği : Bağlantı Yok :WiFi 802.11ac, Ethernet, Bluetooth, 4 adet. HDMI 2.0, 3 adet. USB, Common Interface Plus, anten, optik ses, kompozit (adaptör aracılığıyla) VESA duvar montajı : Evet SMART özellikleri : Uygulamalı WebOS, sesle kontrol (Google Assistant, Alexa) Birlikte verilen aksesuarlar : Stand, uzaktan kumanda Güç tüketimi : 109 W (55 “) Diğer : Freesync, G-sync

En İyi Premium Seçim

2020’de LG, teknoloji fiyat aralıklarında aşağı doğru hareket ederken önceki adlandırma stratejilerinden uzaklaşmayı seçti. LG OLED CX (55 inç OLED55CX6LA bir test versiyonudur) bu nedenle geçen yılki B9 serisinin devamı olarak görülebilir, ancak çoğu bu yılki biraz daha lüks C9 serisinden. İsim karışıklığına rağmen, testimizde kolayca “En İyi Premium Seçim” ödülüne hak kazanır.

Bu, özellikle TV’nin tasarımından masa sehpasına kadar her şeyin geçen yılki modellerle neredeyse aynı olduğu tasarımda belirgindir. Uzaktan kumanda, gereksiz yere çok sayıda düğme, dahili mikrofon ve ses kontrolü ile geçen yılla aynı stili koruyor.

Daha da fazla gelecek

LG, geçen yıl modellerinde HDMI 2.1 sunma konusunda neredeyse yalnızdı. Bu yılki modeller, bu standarttaki tüm HDMI konektörleriyle aynı hat üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu, CX6’yı bu sonbaharda Playstation 5 ve Xbox Series X’in lansmanı için özel hale getiriyor. Bu yıl için yeni olarak, PC oyunlarıyla bağlantılı olarak daha iyi kullanım için hem AMD Freesync hem de Nvidia G-Sync için yerleşik destek var.

Genel olarak, burada büyük bir yer alan tam olarak oyunlardır. Otomatik oyun modu, karanlık alanlarda harika ayrıntılar ve aydınlık ortamlarda dengeli bir parlaklık sağlar.

Aynı zamanda, elbette, geçen yılki C9 serisinde olduğu gibi, renklerin ve siyahın sunumunda aynı muazzam kontrol duygusuyla, film izlerken de bu teknolojiden yararlanılır. Ne yazık ki, olağanüstü bir ekran için protokolde gerçekten tek teknik eksi olan HDR10 + desteği yok.

Eksik bas

Yazılım söz konusu olduğunda, birçok yönden eskisi gibi görünüyor, ancak AI hizmetlerine daha fazla odaklanıyor. Yapay zeka, bağlı hizmetler arasında beğendiğiniz içeriği bulmak için değil, aynı zamanda görüntü ve sesi geliştirmek için kullanılır.

Tam olarak ses, diğer yandan, AI modundan pek fayda sağlamıyor gibi görünüyor. En başından itibaren ayrıntılı bir ses elde ediyoruz, ancak çok fazla bas yok. AI modu açıkken, ses daha da ayrıntılı hale gelir ve daha geniş bir his verir, ancak utanç verici derecede düşük bas ile.

LG OLEDCX, özelliklerle dolu ve genel olarak endüstrinin en iyi görüntülerinden biri ile geleceğin oyun konsolları için geleceğe hazırdır. Ancak bu monitöre para yatırırsanız ayrı bir hoparlör sistemi için de bütçe ayırmanız gerekecek, çünkü bu kısım kesinlikle yeterli değil.

FİYATI

LG OLED55CX6LA 55″ 139 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart OLED TV şu anda 11 bin 455 TL’den satılıyor.

+Tüm girişlerde HDMI 2.1, her durumda çok güzel görüntü, akış hizmetleri için akıllı görüntüleme ipuçları
-Son derece zayıf bas, HDR10 + desteği yok, dağınık uzaktan kumanda