Genel

Bahçeli’nin gazetesi Türkgün en fazla kamu reklamı alan gazete oldu!

Bilal Demir -MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin gazetesi olan Türkgün gazetesinin, AKP medyasından bile daha fazla kamu reklamı almasının perde arkasına geçmeden önce, büyük bir döviz krizi ile karşı karşıya kaldığımızdan bahs edeyim. Öyle bir döviz krizi yaşanıyor ki, sürekli vergi afları ve varlık barışları ile adeta kara paraya gel gel yapılıyor. ABD Hazine dolandırıcıları Kingston kardeşler ve onların Türkiye acenteleri olan Sezgin Baran Korkmaz’lar işte bu çaresizliğin tezahürleridir. Zira ‘’itibardan tasarruf olmaz’’ diyen Erdoğan’ın birden bire tasarrufu hatırlaması yine bu tükenmişliğin sonucudur. Ancak Erdoğan’ın tasarruf diye, belediyelerin bile elini kolunu bağlarken hangarında ki 13 tane özel uçağından birini bile feragat etmemesi tam bir paradokstur.

Devletin adeta endekslendiği 5-6 müteahhitten pandemi süreci boyunca zerre kadar bir fedakarlık istenmemesi; bunun arkasında ne var, hükümet neden bu müteahhitlere bu kadar sevgili ve saygılı davranıyor sorularına sebep olmaktadır.

Korunanlar sadece o seçilmiş müteahhitler değil. Mesela; saray medyalarına kamu bankalarından ilanlar adı altında reklam paraları ödeniyor. Evet, tirajı günlük sadece birkaç bin olan gazetelere büyük paralar aktarılıyor. Aynı şekilde yandaş televizyon kanalları yine kamu bankaları ile destekleniyor. Bakın size bir somut örnek vereyim;

Akit ve Yeni Şafak gibi tirajı sadece birkaç bin olan gazetelere milyonlar aktarılırken, Türkiye’nin en çok satan Sözcü gazetesi ile en prestijli olan Cumhuriyet’e bir kuruşluk bile kamu ilanı verilmedi. Daha komiği, Devlet Bahçeli’nin kimsenin bilmediği bir gazetesi var ve sadece birkaç yüz satmasına rağmen buna bile kamu ilanları veriliyor. Dün açıklanan resmi verilere baktığımızda Bahçeli’nin gazetesi ilanda birinci. Biz buna yolsuzluk diyemiyoruz ama Bahçeli ne diyor merak konusu… Zira iktidarı desteklemenin karşılığı olarak hakkın olmayan reklamı ve dolayısı ile parayı almanın literatürde nedir bunun adı?  MHP yoksa bu şekilde kendine fiyat mı biçiyor? Hayır, öyle değilse bunu açıklasınlar. Ne yani, ben kendi şahsıma almıyorum ama gazeteme hakkı olmayan ilanı yani reklamı verin demek ahlaki midir?

Evet, görüyorsunuz!.. Türkiye’de artık hemen hemen her şeyin şirazesi kaymış durumda. Ülkeyi yöneten kadrolar bile artık din ve ahlak dahil pek çok şeyi kendine göre yorumluyor. Hani Hz. Ömer’in mumu… Hani dere kenarında kalan kuzu..

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu