Ekonomi

Şehir Hastaneleri yabancı şirketlere mi satılıyor?

Bilal Demir -AKP’den yüzlerce milyar dolarlık iş alan müteahhitler ne var ne yok hepsini yabancılara satmaya hazırlanıyor. Belli ki kaçacaklar. Amaçları; 4-5 misli inşa ettikleri köprüleri, yolları, şehir hastanelerini yabancı şirketlere devredip kurtulmak. Bu şekilde nakit ve serveti hem bugünden cebe indiriyorlar hem de hükümet değiştiğinde sorumlu olmak istemiyorlar. Evet, uyanık müteahhitler AK Parti’nin gideceği kokusunu aldı ve önlemini almaya çalışıyorlar. Peki, yabancılar bunları niye mi alıyorlar diye soracak olursanız, büyük kar ve hazine garantisi söz konusu. İktidar değiştiğinde, bu yapıları alan yabancılara ‘’sen yolsuzluk yaptın’’ denilemeyeceği için, onlara soruşturma açılamayacağı için yabancılar rahatlar.

ERDOĞAN HAYALİM DEDİĞİ ŞEHİR HASTANELERİNİ Mİ SATIYOR?

Şehir Hastaneleri işletmecisi olan Rönesans Holding, Danimarkalılar ile anlaştı ki bu Holdingin patronu Erman Ilıcak, sarayı inşa eden Tayyip Erdoğan’a en yakın müteahhitlerden biridir. Pardon ama bu Tayyip Erdoğan değil miydi ‘’bu şehir hastaneleri benim onlarca yıl hayalim ve projem’’ diyen? Ne yani Erdoğan’ın hayali hastanelerimiz ve sağlık sistemimizi gavura teslim etmek miydi? Öyle değilse Erdoğan açıklasın. Ben şehir hastanelerimizi, sağlık sistemimizi elin gavuruna satmıyorum, böyle bir satışa izin vermem desin… Nedir bu olanlar?..

Şehir Hastaneleri Türkiye’ye atılan kazıkların en önemlilerindendir. Zira yıllık 16,5 Milyar dolarlık kira faturası söz konusu. Bakın yıllık 16,5 Milyar dolarla Türk devleti tüm sağlık sistemini yeniden kurar, revize eder ve sonraki yıllarda sağlığı bedavaya getirir. Realite bu iken Recep Tayyip Erdoğan sistemiyle sağlıkta da çeyrek asırdan uzun bir süre elin yabancılarına haraç ödeyeceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu