İŞKUR İş İlanlarıPersonel Alımı

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İŞKUR üzerinden 40 personel alımı yapacak!

Çanakkale 18 (Onsekiz) Mart Üniversite Rektörlüğü Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yeni iş ilanları yayınladı. İŞKUR’un kamu iş ilanları sayfasında yer alan ilana göre Onsekiz Mart Üniversitesi, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere; 33 Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı, 4 Güvenlik Görevlisi ve 3 Temizlik Personeli olmak üzere toplam 40 personel alımı yapılacaktır.

Üniversiteye personel alımı iş başvuruları İŞKUR üzerinden yapılacak olup, başvurular 2 Temmuz 2021 tarihinde sona erecektir. Kadrolara göre belirlenmiş başvuru şartları, kura yeri ve diğer ilan detayları aşağıda verilmiştir.

1 – HASTA VE YAŞLI BAKIM ELEMANI ALIMI

Ortaöğretim kurumlarının sağlık bakım, ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı, sağlık bakım teknisyeni, hasta bakımı, engelli bakımı ve yaşlı hizmetleri dallarından birinden mezun olmak.

2 – GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI

En az lise ve dengi okullardan, en fazla lisans mezunu olmak.

Erkekler için 1.75 cm’den kısa boylu olmamak ve boy ölçüsünün santimetre olarak son iki rakamı ile kilosu arasında 10 kilogramdan eksik veya fazla fark olmamak.

Özel güvenlik görevlisi belgesine/kimlik kartına sahip olmak. (Silahlı/Silahsız)

Özel güvenlik görevlisi olarak görev yapmaya sağlık yönünden elverişli olmak. Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile ilgili engeli bulunmamak. (İşe alım aşamasında Sağlık Raporu tam teşekküllü hastaneden alınacaktır.)

3 – TEMİZLİK PERSONELİ ALIMI

En az İlköğretim en çok Lisans mezunu olmak,

Yetkili Sağlık kuruluşlarından alınan Engelliler için En az %40 ve üzeri Sağlık Kurulu Raporuna Sahip olmak.

GENEL ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

18-34 yaş arasında olmak (18 yaşını tamamlamış, 35 yaşından gün almamış olmak)

Askerlikle ilişiği olmamak

Herhangi bir sosyal güvenlik emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi tüm birim ve ünitelerinde resmi tatil, hafta sonu tatili ile diğer günlerde 24 saat esasına göre vardiyalı olarak hasta bakım hizmetlerinde çalışmayı kabul etmek şartıyla, bu birimlerde görev alacak herhangi bir engele sahip olmamak, Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile ilgili engeli bulunmamak. (İşe alım aşamasında Sağlık Raporu tam teşekküllü hastaneden alınacaktır.)

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Devletin sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edinim ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

Çanakkale Merkez ve Merkeze bağlı belde ile köy sınırlarında ikamet etmek

Başvuru ve işlemler sırasında ilanda belirtilen şartlardan herhangi birini sağlamadığı ya da gerçeğe aykırı, eksik veya yanlış beyan tespit edenlerin başvurusu geçersiz sayılacak, sınav ve atamaları yapılmayacak, sınavları ve atamaları olsa dahi iptal edilecektir. Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanunu ilgili hükümleri uygulanmak üzere Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

İŞ BAŞVURULARI

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, İŞKUR internet sitesinden (https://esube.iskur.gov.tr/) internet adresi üzerinden “İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak), E-DEVLET ve ALO 170 hattı üzerinden de başvuru yapabilirler.

İlgili ilanı görüntülemek için öncelikli olarak BURAYA TIKLAYINIZ ve ardından, açılan sayfa üzerinde yer alan ‘’iş yeri ünvanı’’ kısmına aynen ‘’ ÇANAKKALE ONSEKİZMART ÜNİV.REK.İDARİVE MALİ İŞL.DAİ’’ yazısını kopyalayıp yapıştırınız. Ardından ‘’Ara butonuna basınız…

KURA İŞLEMİ, KURA TARİHİ, YERİ VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI:

Açık iş sayısının dört katı kadar asil ve dört katı kadar yedek adaylar Noter kurasıyla belirlenecektir.

Kura çekimi ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezinde 07/07/2021 tarihinde saat:10.00’de yapılacaktır.

Noter kura sonuçları, Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar ile ilgili süreç https://personel.comu.edu.tr/ internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek olup ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Engelli statüsünde işe alınacak kişi Rektörlük bünyesinde istihdam edilecektir.