Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Genel

Yarın itibarıyla aşı yaş sınırlaması 25’e inecek!

MUHAMMED LEVENT BÜLBÜL (Sakarya Milletvekili) – Salgınla mücadele kapsamında özellikle son iki haftadır ülkemizde uygulanan yoğun aşı programıyla birlikte günlük vaka sayısı 5 binlere kadar gerilemiştir. Sağlık Bakanlığının açıkladığı verilere göre ülkemizde uygulanan aşı doz sayısı 40 milyonu geçmiştir ve bundan sonraki süreçte aşı tedariki konusunda yapılan anlaşmalar doğrultusunda herhangi bir tedarik sıkıntısının yaşanmayacağı anlaşılmaktadır. Yarın itibarıyla aşı yaş sınırlaması 25’e inecek ve gençlerimizin daha rahat bir şekilde aşı olma imkânı söz konusu olacaktır.

Bir defa daha ifade edilmelidir ki Türkiye, dünyada henüz yerli aşısını uygulamayan ülkeler sıralamasında en ön sırada ve bütün aşı uygulamalarında da dünyada ilk 10 ülke içerisinde bulunmaktadır. Bu, kanaatimizce son derece önemli ve başarılı bir durumdur.

Bu noktada, bugüne kadar Covid-19’la mücadele kapsamında fedakârca mücadele eden bütün sağlık çalışanlarımıza, güvenlik güçlerimize ve farklı sektörlerde netameli süreçler geçiren bütün insanlarımıza bir defa daha teşekkür etmek istiyorum.

Dün Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan açıklamada 1 Temmuzdan itibaren sokağa çıkma ve seyahat kısıtlamasının da tamamen ortadan kalkacağı ifade edilmiştir. Bu da son derece memnuniyet verici bir durumdur.