Genel

Ankara-Niğde Otoyolunu kullananlar işte böyle mağdur ediliyor!

Ankara-Niğde Otoyolunu kullanan sürücülere yaşatılan sorunlar meclis gündemine getirildi. Vatandaşın nasıl mağdur edildiğine dair çok çarpıcı açıklamalarda bulunan Adana Milletvekili Orhan Sümer şu açıklamalarda bulundu;

ORHAN SÜMER (Adana) – Ankara-Niğde Otoyolu, geçen sene aralık ayında hizmete girdi. Yıllık 1 milyar 628 milyon lira tasarruf sağlayacağı açıklandı. “Ücretler yüksek, yolu kimse kullanmaz.” eleştirilerine ise “Zamanla düzelir.” açıklaması yapıldı. Yol hâlâ bomboş ama yük vatandaşın sırtında. Bir örnek vermek istiyorum: 23/5/2021 tarihinde vatandaş yolu kullanıyor, ödeme noktasına geliyor ödeme alacak kimse yok, çıkış yapıyor. Yirmi gün sonra tebligat yapılıyor. Tebligatın aslı burada: “144 lira geçiş bedeli, 578 lira ceza, toplam 722 lira ödemeniz gerekiyor.” diye tebligat gönderiyorlar. Üzerine bir de telefonla aranıyor “Ödemezseniz hakkınızda yasal işlem başlatılacak.” deniyor. Yirmi günde anaparasının 4 katı ceza yazılıyor. Aslında, vatandaş bir nevi dolandırılıyor.

Tefeciler bile bu sistemden daha insaflı, daha vicdanlıdır. AKP iktidarının memleketi parsel parsel satıp on dokuz yıldır doyuramadığı yandaş müteahhitler artık vatandaşın cebindeki üç kuruşa arabasını, evini satana kadar göz diktiler.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.