Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Genel

HDP binasına saldırı! 1 kişi hayatını kaybetti

İzmir HDP İl Başkanlık binasına saldırı düzenlendi. İl binasını ateşe veren zanlı silahıyla da bir kişiyi öldürdü. 

HDP İzmir il binasına silahlı bir kişi tarafından saldırı düzenlendi. HDP Genel Merkezi’nin resmi Twitter hesabında yapılan açıklamada “Binamız ateşe verildi. İçeride görevli bir arkadaşımız bulunmakta. Saldırının faili de azmettiricileri de bellidir. Herhangi bir olumsuzluktan iktidar ve kışkırtıcılar sorumlu olacaktır” dendi.

Olay saat 11:00’de meydana geldi. Kimliği belirsiz bir kişi sokağa tabancayla ateş etti. Olay yerine gelen polis, 7 katlı binanın bulunduğu sokağın çevresini güvenlik şeridiyle çevirdi ve yaya geçişine kapattı.

Saldırıyla ilgili bir şüpheli gözaltına alınırken, bina içerisinde bulunan bir kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. HDP Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada, yaşananlarla ilgili olarak şunlar kaydedildi:

“Aylardır partimizin iktidar partisi, İçişleri Bakanlığı tarafından hedef gösterilmesi, provokasyon amacıyla bazı ailelerin örgütlendirilerek il binalarımızın önüne yönlendirilmesi sonucu bu sabah İzmir İl binamıza silahlı saldırı gerçekleştirildi.

‘Saldırgana uzun süre müdahale edilmedi’

35-40 yaşlarında olduğu belirtilen silahlı saldırgan, içeride parti çalışanımız Deniz Poyraz’ın da bulunduğu sırada il binamızı bastı. Çevreye ateş açan ve binayı ateşe veren saldırgana uzun süre müdahale edilmedi. Saldırıda parti çalışanımız Deniz Poyraz yoldaşımız katledildi.”