Personel Alımı

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nden Sözleşmeli Bilişim Personeli Alım İlanı

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 2 yazılım geliştirme uzmanı arıyor. Başvurular, ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde online yapılacak.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere 2 sözleşmeli bilişim personeli alacağını duyurdu. Başvuruların nasıl yapılacağı ve hangi şartların gerektiği ile ilgili detaylar haberimizde.

Üniversite Hangi Pozisyonlarda Personel Alacak?

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı bünyesinde çalışacak 2 yazılım geliştirme uzmanı alacak. Adaylar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik’in 8’inci maddesi uyarınca yazılı, sözlü ve uygulamalı sınav sonucuna göre seçilecek.

Başvuru Şartları Neler?

Başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel ve özel şartları taşıması gerekmektedir:

Genel Şartlar:

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak.
 2. Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmak veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Özel Şartlar:

 1. Bilgisayar çevre birimleri hakkında bilgi ve ağ yönetimi güvenliği konularında deneyimli olmak.
 2. Güncel programlama dillerinden en az iki tanesini bilmek.
 3. En az 3 yıl mesleki tecrübeye sahip olmak.
 4. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

 1. Başvuru formu (online doldurulacaktır).
 2. Son 12 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf.
 3. Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi.
 4. 2022 KPSS (B) grubu sonuç belgesi.
 5. Programlama dillerini bildiğini gösteren belge (transkript, kurs/sertifika).
 6. SGK tescil ve hizmet dökümü belgesi.
 7. YDS sonuç belgesi (puanı olmayan adayların puanı 0 kabul edilecektir).
 8. Özgeçmiş (CV).

Başvuru Tarihi ve Yeri

Başvurular, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı günden itibaren üniversitenin web sitesi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Başvurular, ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde yapılmalıdır. Posta veya şahsen başvurular kabul edilmeyecektir.

Sınav Konusu, Yeri ve Tarihi

Adaylar, Genel ve Özel Şartlar başlığı altında belirtilen konulardan sınava tabi tutulacaklardır. Sınav, yazılı, sözlü ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir. Yazılı sınav sonucunun %40’ı, sözlü sınav sonucunun %40’ı ve uygulamalı sınav sonucunun %20’si esas alınarak adayların başarı sıralaması belirlenecektir. Sınav tarihi, yeri ve detayları üniversitenin web sitesinde ilan edilecektir.

Sonuç

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, bilişim alanında yetkin 2 yazılım geliştirme uzmanını kadrosuna katmayı planlıyor. Başvuru şartları ve süreç hakkında daha fazla bilgi almak için üniversitenin web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu fırsatı kaçırmamak için başvurunuzu zamanında yapmayı unutmayın!