Personel Alımı

Sayıştay Başkanlığı 4 Sözleşmeli Büro Personeli Alacak

Sayıştay Başkanlığı, 2024 yılı için toplamda 4 sözleşmeli büro personeli alımı yapacak. Başvuru şartları, tarihleri ve detaylar haberimizde.

Sayıştay Başkanlığı, hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 4 adet sözleşmeli büro personeli alımı gerçekleştireceğini duyurdu. İşte bu alımla ilgili tüm detaylar:


Pozisyon ve Kontenjan Bilgileri

Sayıştay Başkanlığı tarafından yapılacak olan alımlar için belirlenen pozisyonlar ve kontenjanlar şu şekildedir:

Pozisyon Ünvanı Pozisyon Adedi Öğrenim Durumu KPSS Puan Türü
Büro Personeli 4 Önlisans KPSS P93

Aranan Nitelikler ve Başvuru Şartları

Alım yapılacak pozisyonlar için adaylarda aranan nitelikler ve başvuru şartları şu şekildedir:

 1. Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi
  • Bu bölümlerden mezun olanlar başvurabilir.
 2. 2022 yılı KPSS P93 Puan Türünden 70 ve üzeri puan almış olmak
  • Başvuruda bulunacak adayların KPSS P93 puan türünde en az 70 puan almış olması gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri ve Adresi

Başvurular, 15 Mayıs 2024 ile 24 Mayıs 2024 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar elektronik ortamda alınacaktır. Başvuru yapmak isteyen adaylar, e-Devlet üzerinden “Sayıştay Başkanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet sitesi üzerinden başvurularını tamamlayabilirler.


Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Başvuru sırasında adaylardan istenecek belgeler ve detaylar ise şu şekildedir:

 • Mezuniyet belgesi
 • 2022 yılı KPSS sonuç belgesi
 • Kimlik fotokopisi
 • E-Devlet üzerinden alınan adli sicil kaydı
 • Fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı)

Sözlü Sınav ve Değerlendirme Süreci

Başvuruların ardından adaylar sözlü sınava tabi tutulacak. Sözlü sınav sonucunda başarılı olan adaylar, Sayıştay Başkanlığı’nın belirlediği kontenjan doğrultusunda istihdam edilecek. Sözlü sınavın tarih ve yeri, başvuru süreci tamamlandıktan sonra adaylara bildirilecektir.


İletişim ve Daha Fazla Bilgi

Başvuru süreci ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve başvurularınızı yapmak için aşağıdaki internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz:

Sayıştay Başkanlığı’nın bu önemli alım ilanı ile ilgili tüm detayları öğrenmek ve başvuru sürecini takip etmek için düzenli olarak belirtilen web sitelerini kontrol etmenizi öneririz.


Sayıştay Başkanlığı tarafından yapılacak olan bu alım, kamu sektöründe kariyer yapmak isteyen adaylar için büyük bir fırsat sunmaktadır. Başvuru şartlarını taşıyan adayların başvurularını zamanında yapmaları ve gerekli belgeleri eksiksiz olarak tamamlamaları büyük önem taşımaktadır.