Gündem

Sedat Peker’e şok baskın! Çatışma çıktı

Bugün Sedat Peker’in bir video yayınlaması bekleniyordu. Hem Perşembe hem de önümüzde ki Pazar günü için Peker tarih vermişti. Sonrasında Peker bugün bir takım Twitter mesajları paylaştı. Mesajlarında Peker, yolculuğa çıkacağını söyledi. Peki, arkada neler yaşandı? Buna dair çok çarpıcı bir iddia geldi. O iddiaya göre Sedat Peker’in yeri tespit edildi ve dahası bir çatışma yaşandı. Çatışma sonrasında Peker kaçmayı başardı ama kullandığı dijital materyallerin bazılarına el konuldu. İşte, bu çatışma ve öncesinde yaşananların detayları…

Yayınladığı 9’uncu videoda ‘’peşime kiralık katiller taktılar’’ diyen Sedat Peker’in yerinin tespit edildiğinin ve çatışma yaşandığı ileri sürüldü. Çatışma yaşandığına dair yapılan açıklamalarda ‘’ Peker’in yeri tespit edilmiş, baskın esnasında çatışma yaşanmış. Peker kaçmayı başarmış. Peker’in kullandıkları dijital materyallerden bazılarına el konduğu iddiası da var. Tripotunu almamışlardır umarım’’ denildi.

Bu dikkat çeken iddiaya yol açan ise Peker’in son paylaşımları oldu. İşte o paylaşımlar;

1- Kıymetli dostlarım bir tane namusu olmayan şahıs kaldığım otelin yayınını yapmış. Bu yüzden uzun bir yolculuk yapacağım. Malum, aileyle yolculuk zor oluyor ama biz her zorlukta olduğu gibi bunların da altından kalkmasını biliriz.

2- Bu sebeple perşembe ve pazar yayınlayacağımı söylediğim videolar belki gecikebilir (net olarak bilmiyorum), ancak söz namus ölmez sağ kalırsak mutlaka yayınlayacağım.

3- Ancak Twitterim açık olacak. Ani gelişmelere buradan katılacağım.

3-Gittiğim ülkelere baskı yapmanız hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Beni öldüremeyeceksiniz de, başarsanız bile hiçbir şey değişmeyecek. Beni cezaevine atıp kurtulmak istediniz, şimdi nereye baksanız beni görüyorsunuz. Hepinizi deli edeceğim.

Sedat Peker konuştukça aslında yer yerinden oynuyor. AKP sanki duymuyormuş gibi yapsa da özellikle bazı isimler var ki, AKP’nin içini de karıştırdı.

AKP’DE SÜLEYMAN SOYLU KRİZİ

Aralarında emniyet kökenli isimlerinde bulunduğu 15 AKP milletvekilinin grup yönetimi ile görüşerek duymuş olduğu rahatsızlıkları parti yönetimine aktardıkları bildirildi. AK Parti Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MGK üyesi Metin Külünk’ün de aralarında bulunduğu bazı isimlere yönelik iddialarla ilgili meclis zemininde araştırma ve soruşturma komisyonu kurulmasına kapıları kapattı ancak AKP içinde ki çatışma yatışmadı.

BBC Türkçe’nin haberine göre 15 Milletvekilinin gurup yöneticileri ile görüşerek bu rahatsızlıklarını parti yönetimine ilettikleri öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Peker’in hedef aldığı Süleyman Soylu’ya, videoların yayınlanmasından yaklaşık 3 hafta sonra gurupta sahip çıkmıştı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu