Gündem

Erdoğan çok önemli bir fırsatı kendi açısından heba etti!

Dün Erdoğan çok önemli bir fırsatı kendi açısından heba etti. Partisinin gurup toplantısında sadece fatura gösterebilseydi, Sedat Peker’in bir aydır estirdiği büyük rüzgarı kesebilirdi. O fatura, Peker’in iddia ettiği, AKP’nin dağıttığı onlarca milyonluk kahvelerin faturasıydı ki, devleti yöneten Tayyip Erdoğan istese o faturaya anında ulaşabilirdi. Öyleyken o faturayı bırakın Recep Tayyip Erdoğan hiçbir AKP yetkilisi o faturayı ortaya koyamadı. Öyleyse bunun adı faturanın olmaması ve de suçüstü olmak değil midir? Bırakın AKP’lileri, faturanın fotokopisi bile saray medyasında yayınlanmadı ki olsa çarşaf çarşaf yayınlandığını görürdünüz.

BUNLAR PARTİYİ BİLE KAPATABİLECEK ANAYASAL SUÇLARDIR

Bakın hadiseler gerçek hukuk devletlerinde parti kapatmaya götürecek Anayasal bir suçtur. Keza Erdoğan Sezgin Baran Korkmaz konusunda suskun kaldı ki o esnada o esrarengiz adamla fotoğrafları var.

Aynı şekilde karakolda Milletvekili dövülmesinden Hürriyet’e yapılan baskınlarda ki AKP rolüne de oralı olmadı. Böyle ispatlı konuları suç örgütü üyesi Peker gündeme getirdi diye görmezden gelemezsiniz. Cumhurbaşkanı bu konulara açıklık getireceğine, milletin açlığını gündeme getiren muhalefete ‘’aç maç yok. Varsa da onları siz doyurun…’’ ifadeleri ile karşılık verdi.

SARAY VE ÇEVRESİNDE LALE DEVRİ DEVAM EDİYOR

Sayın Erdoğan farkında değil yada öyle söylemek zorunda kaldı ama Türkiye artık işsizler, yoksullar, açlar ülkesidir. Hal böyle iken saray ve çevresinde lale devri devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınında ki bürokrasi birden fazla kurumda yüksek miktarlarda maaş alırken tasarruf akla dahi getirilmeyip lüks ve şatafat devam ediyor.

Düşünün otomotiv sektöründe dünya devi olan Almanya’da kamunun kullandığı araç sayısı Türkiye’nin 4’de 1’i kadar ki bu israf tablosu her alanda geçerlidir. Bakın israf ve devlet yönetiminde ki liyakatsizliği gösteren sıcak bir haber aktarayım;

TÜRK HAVA KURUMU’NU BIRAKIP RUSLARLA ANLAŞTILAR

Malumunuz ülkede AKP gelene kadar bir Türk Hava Kurumu vardı. Bu kurumunun uçakları yangın söndürmeden afetlere kadar yer yerde boy gösterirdi ve can siperane katkılarda bulunurdu. AKP geldi THK işlevsiz hale getirildi. Hangarında bulunan faal yangın söndürme uçakları çürümeye terk edildi. O uçaklar yerine Rus firmasıyla anlaşma yapılarak günlüğü 1 milyon 300 bin liraya 3 adet uçak kiralandı.

1 Haziran 2021 tarihinde iş başı yapması gereken Rus uçaklar, bugün ayın 10’u olmasına rağmen hala işbaşı yapmadı. Böyle olunca da son 9 günde ülke genelinde küçük büyük toplam 100 küsür orman yangınına etkin müdahale yapılamadı ve onlarca hektar orman yok oldu.

THK ‘’uçaklarımız sağlam, göreve hazırız’’ derken Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ‘’yok sizin uçaklar çürük’’ diyor ve Ruslarla anlaşıyor. Ancak, anlaştığı Ruslarda ortada yok. Meğer Ruslar geçen seneden kalan parayı alamadığı için göreve başlamamış. Verin parayı iş başı yapalım diyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu