Genel

Bir Polis Memurunun Aile İçi Şiddet Sonucu İntihar Girişimi ve Eşini Öldürmesi

Balıkesir'in Manyas ilçesinde, özel harekat polisi Mehmet Kanat, bayram ziyareti sırasında yaşanan bir tartışma neticesinde eşi Kübra Kanat'ı öldürdü ve kuzeni Mesut Görgül'ü yaralayarak intihar girişiminde bulundu.

Balıkesir, Manyas – Özel harekat polisi Mehmet Kanat, bayram ziyaretleri için gittiği baba evinde, bir aile dramının baş kahramanı oldu. Eşi Kübra Kanat’ı öldüren ve kuzeni Mesut Görgül’ü ağır yaralayan Kanat, olayın ardından kendi yaşamına son vermeye çalıştı. Bu korkunç olay, bayramın ikinci günü, 14 Nisan’da, Manyas ilçesine bağlı Peynirkuyu Mahallesi’nde meydana geldi.

Olayın Detayları

Mehmet Kanat ve eşi Kübra, bayramlaşmak üzere Çanakkale’den Manyas’a doğru yola çıktılar. Evde, Mehmet’in teyzesinin oğlu Mesut Görgül de bulunuyordu. İddiaya göre, Mehmet, daha önceden husumetli olduğu ve bayram vesilesiyle barıştığı kuzeni Mesut ile alkol almaya başladı. Alkolün de etkisiyle gerginleşen atmosfer, Kübra’nın da Mesut ile barışmaması üzerine tartışma çıkmasına sebep oldu.

Mehmet Kanat, tartışmanın büyümesi üzerine beylik tabancasını çekerek önce Mesut Görgül’e, ardından da eşi Kübra Kanat’a ateş etti. Mesut Görgül, bacaklarına aldığı beş kurşun ile yaralanırken, Mehmet ise eşi Kübra’ya çenesine dayadığı tabanca ile ateş etti ve intihar girişiminde bulundu.

Acil Servis Müdahalesi ve Kübra Kanat’ın Vefatı

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen jandarma ve sağlık ekipleri, yaralıları hızla Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Kübra Kanat başına aldığı iki kurşun ile ağır yaralanmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Mehmet Kanat’ın sağlık durumunun ciddiyeti koruduğu bildirildi.

Yas ve Soruşturma

Kübra Kanat, olaydan üç gün sonra, Manyas’a bağlı Erecek Mahallesi’nde toprağa verildi. Mehmet Kanat ile üç yıllık evli olan Kübra’nın ölümü, aile ve yakın çevresinde büyük üzüntüye yol açtı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor; Mehmet Kanat’ın neden böyle bir yol izlediği ve olay esnasındaki psikolojik durumu detaylı bir şekilde inceleniyor.

Toplumsal Tepkiler

Bu trajedi, sosyal medya başta olmak üzere birçok platformda geniş yankı buldu. Aile içi şiddet ve ruh sağlığı meseleleri, olayın ardından daha fazla gündeme geldi. Toplumun bu tür olaylara karşı duyarlılığı artarken, yetkililerin de önleyici ve destekleyici politikalar geliştirmesi bekleniyor.