Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı’ndan Müjdeli Haber! 8 Bin İşçi Alımı Kura ile Belirlenilecek!

Sağlık Bakanlığı, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 8 bin işçi alacak. İŞ-KUR başvuruları arasından yapılacak kura çekilişi canlı yayınlanacak. Mülakat olmadan yapılacak alımlarda yerleştirme işlemleri en kısa sürede tamamlanacak.

Sağlık Bakanlığı’ndan müjdeli haber geldi! 27 bin personelin alımının ardından, Bakanlık 8 bin işçi daha alacak. İŞ-KUR başvuruları arasından kura ile belirlenecek adaylar, mülakatsız bir şekilde işe alınacak. Kura çekilişi ise Bakanlık merkezinde noter huzurunda ve YouTube üzerinden canlı yayınlanacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, 8 bin işçi alımıyla ilgili detayları paylaştı. Bakan Koca, kura çekilişinin çok kısa bir süre içinde gerçekleştirileceğini ve yerleştirme işlemlerinin mülakat olmadan tamamlanacağını söyledi.

Bakan Koca’nın açıklamaları:

Bakan Koca, “İŞ-KUR’a yapılan başvurular arasından kura ile 8 bin işçi alımı yapacağız. Çok kısa süre içinde Bakanlığımız merkezinde noter huzurunda ve YouTube üzerinden canlı yayınla kura çekilişini gerçekleştireceğiz. Kura çekilişinin ardından, mülakat olmadan, yakın zamanda yerleştirme işlemlerini tamamlayacağız” dedi.

27 bin personelin alım süreci:

Bakan Koca, 27 bin personelin alım süreciyle ilgili de bilgi verdi. ÖSYM yerleştirme sonuçlarının açıklandığını ve sözleşmeli pozisyonlara 27 bin personelin herhangi bir mülakat süreci olmadan atandığını belirten Koca, yeni personellerin en kısa sürede görevlerine başlayacağını söyledi.

Sözleşmeli kadro sayısında artış:

Bakan Koca, son çıkan yasa ile sözleşmeli kadro sayısında 9 bin artış olduğunu da açıkladı. Bu artışla birlikte başlangıçta Ankara ve İstanbul dışında bütün yan dal uzmanları artık sözleşmeli olacak. Kadro sayısının süreçte artışıyla bütün yan dal uzmanları sözleşmeli olabilme imkanına kavuşacaklar.

Sonuç:

Sağlık Bakanlığı’nın 8 bin işçi alımı haberi, iş arayanlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Kura çekilişi tarihi ve saati henüz netleşmedi, ancak Bakanlık tarafından en kısa sürede açıklanması bekleniyor.