Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Magazin

Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ünlü oyuncu Tolga Savacı’nın son anları

ABD’de yaşayan oyuncu Tolga Savacı, geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etti. Savacı’nın eşi Nermin Bezmen, vefat haberini duyurduğu Instagram paylaşımında derin üzüntüsünü dile getirdi.

Tolga Savacı, 6 Mayıs 1963’te İstanbul’da doğdu. Fransız Koleji’ni bitirdikten sonra 1983’te mankenlik eğitimi almak için İtalya’ya gitti. Bir süre motosiklet yarışçılığı da yapan Savacı, 1985’te Banu Alkan ile başrol oynadığı “Arzu” filmiyle sinemaya adım attı. Aynı yıl Hülya Avşar ile “Tapılacak Kadın” ve “Sekreter” filmlerinde oynayan Savacı, sonraki yıllarda da çeşitli televizyon ve sinema filmlerinde rol aldı. Savacı, en çok “Kurtlar Vadisi” dizisindeki “Polat Alemdar” karakterinin babası “Aslan Akbey” rolüyle tanındı.

Tolga Savacı’nın evliliği

Tolga Savacı, 2015’te yazar Nermin Bezmen ile evlendi. Bezmen, ünlü yazar Halit Ziya Uşaklıgil’in torunu ve “Kurt Seyit ve Şura” romanının yazarıydı. Çift, evlendikten sonra ABD’nin New Jersey eyaletinde yaşamaya başladı. Savacı, eşiyle birlikte “Kurt Seyit ve Şura” dizisinin senaryosunu da yazdı. Savacı’nın eşi dışında, Sibel ve Zeynep adında iki kızı, Pamira, Cazım, Ariella ve Shawn adında dört evladı ve Pia, Shaya ve Luna adında üç torunu vardı.

Tolga Savacı’nın vefatı

Tolga Savacı, 26 Şubat 2024’te ABD’de yaşadığı evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Savacı’nın eşi Nermin Bezmen, vefat haberini duyurduğu Instagram paylaşımında, “Yüreğim kanıyor!!! Kanıyor!!! Kaybettim, dev yürekli sevdiceğimi. Ansızın çıktı sonsuza yolculuğuna. Ben yerle gök, yangınlarla buzlar arasında kayıplarda. Canım Sibel, Zeynep Savacı, canım evlatlarım Pamira, Cazım, Ariella, Shawn, canım torunlarım Pia, Shaya, Luna derin acımızı yaşıyoruz.” ifadesini kullandı.

Savacı’nın ölüm haberi, Türkiye’de ve dünyada büyük üzüntü yarattı. Savacı’nın sevenleri, sosyal medyada başsağlığı mesajları paylaştı. Savacı’nın cenazesi, yakın zamanda Türkiye’ye getirilerek toprağa verilecek.