Gündem

Bahçeli’den Ankara’da “Demir Yumruk”: CHP’ye “PKK’nın Eli Geçti” Eleştirisi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’da düzenlenen “Seçmen İletişim Merkezi Açılış Töreni”nde yaptığı konuşmada dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bahçeli, 31 Mart seçimlerinde Ankara’nın Cumhur İttifakı’na oy vermesi gerektiğini savunurken, CHP’yi sert sözlerle eleştirdi.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

  • “DEM’lenmiş CHP’nin perdesi kapanmalıdır.” Bahçeli, CHP’nin son yıllarda DEM Parti ile yakınlaşmasını eleştirerek, “Bu ikiyüzlü siyaset anlayışının Ankara’ya samimiyetle hizmet etmesi mümkün değildir” dedi.
  • “Ankara’ya çivi çakılmamıştır.” Bahçeli, CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni yönettiği son 5 yılda şehrin altyapı sorunlarının çözülmediğini, yolların ve köprülerin kaderine terk edildiğini savundu.
  • “Altınok işinin ehli, Ankara’nın sevdalısıdır.” Bahçeli, MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok’u öven sözlerle tanıttı ve Altınok’un Ankara’yı kalkındıracağını söyledi.
  • “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bir heves değil.” Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Türkiye’ye istikrar ve kalkınma getirdiğini savundu ve bu sistemin Türk ve Türkiye Yüzyılı’nın güvencesi olacağını söyledi.
  • “Her Türk vatandaşı Cumhur İttifakı’nın doğal bir varlığıdır.” Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın Türkiye’nin geleceği için önemli olduğunu ve her Türk vatandaşının bu ittifaka destek vermesi gerektiğini söyledi.
  • “CHP yönetimi PKK’nın eline geçmiştir.” Bahçeli, CHP’yi terör örgütleriyle bağlantılı olmakla suçladı ve “Atatürk’ün CHP’si nerede, bugünkü CHP nerededir?” diye sordu.

Bahçeli’nin konuşması, 31 Mart seçimlerinde Ankara’da siyasi atmosferi belirleyecek önemli bir gelişme olarak yorumlanıyor. Bahçeli’nin sert sözleri, CHP ve MHP arasındaki gerilimi daha da artırabilir.