Spor

Voleybolda Nefes Kesici Maç! Son Dakikalara Kadar Gerilim Tavan Yaptı!

Türk Hava Yolları, nefes kesici bir maçta Nilüfer Belediyespor'u 3-1 yenerek zirveye yükseldi! Son dakikalara kadar süren çekişmede galip gelen Türk Hava Yolları, ligde 18 galibiyete ulaştı.

Türk Hava Yolları, Nilüfer Belediyespor’u Deplasmanda 3-1 Yenerek Zirveye Uçtu!

Voleybol Vodafone Sultanlar Ligi’nin 20. haftasında heyecan ve gerilim doruk noktasına ulaştı. TVF Cengiz Göllü Salonu’nda Nilüfer Belediyespor’u konuk eden Türk Hava Yolları, nefes kesici bir maçın ardından 3-1 galip gelerek zirveye yükseldi.

Maçın ilk setinden itibaren iki takım da büyük bir çekişmeye girdi. Türk Hava Yolları, Van Ryk ve Silva’nın etkili oyunuyla ilk seti 25-20 kazandı. İkinci sette ise Nilüfer Belediyespor, Yordanova ve Gicquel’in önderliğinde 25-17’lik skorla setin galibi oldu.

Üçüncü sette ise çekişme daha da arttı. İki takım da kazanmak için büyük bir mücadele verdi. Sonunda Türk Hava Yolları, Dicle Nur Babat ve Kübra Akman’ın kritik sayılarıyla seti 25-22 kazandı. Dördüncü sette de çekişme devam etti. Son dakikalara kadar her iki takım da galibiyet için büyük bir mücadele verdi. Sonunda Türk Hava Yolları, 23-25’lik skorla seti ve maçı kazanarak zirveye yükseldi.

Maçın Öne Çıkan Oyuncuları:

  • Türk Hava Yolları: Van Ryk (18 sayı), Silva (17 sayı), Dicle Nur Babat (15 sayı)
  • Nilüfer Belediyespor: Yordanova (20 sayı), Gicquel (16 sayı), Kunzler (12 sayı)

Maçın Sonuçları:

  • Setler: 25-20, 17-25, 22-25, 23-25
  • Süre: 119 dakika
  • Hakemler: Yasin Okumuş, Serap Kuka

Bu galibiyetle birlikte Türk Hava Yolları ligde 18 galibiyete ulaşarak zirveye yükseldi. Nilüfer Belediyespor ise 8 galibiyette kaldı.

Maç Sonrası Tepkiler:

Türk Hava Yolları Antrenörü Marcello Abbondanza: “Çok zorlu bir maçtı. Nilüfer Belediyespor çok iyi bir takım. Biz de bugün iyi mücadele ettik ve kazanmayı başardık. Zirveye yükselmekten dolayı çok mutluyuz.”

Türk Hava Yolları Kaptanı Naz Aydemir Akyol: “Bugün çok önemli bir galibiyet aldık. Zor bir deplasmandan 3 puanla ayrıldığımız için çok mutluyuz. Hedefimiz lig şampiyonluğu ve bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz.”

Nilüfer Belediyespor Antrenörü Burak Yavuz: “Türk Hava Yolları’nı tebrik ediyorum. Bugün hak ettiler. Biz de iyi mücadele ettik ama bazı hatalar yaptık. Bu hatalardan ders çıkararak önümüzdeki maçlara bakacağız.”

Nilüfer Belediyespor Kaptanı Eda Erdem Dündar: “Zor bir maçtı. Türk Hava Yolları çok iyi bir takım. Biz de elimizden geleni yaptık ama maalesef yenildik. Önümüzdeki maçlara bakacağız ve inşallah galibiyetler alarak yolumuza devam edeceğiz.”

Heyecan dolu bu maçın ardından voleybolseverler gelecek haftaları merakla beklemeye başladı. Türk Hava Yolları zirveyi koruyabilecek mi? Nilüfer Belediyespor bu mağlubiyetin rövanşını alabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.