İŞKUR İş İlanlarıPersonel Alımı

Yargıtay 7-11 Haziran’da 279 işçi alımı yapacak!

Adalet Bakanlığı Yargıtay Başkanlığı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yeni iş ilanları yayınladı. İŞKUR’un ‘’Kamu iş ilanları’’ sayfasında yayınlanan ilanlara göre Yargıtay, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere toplam 279 işçi alımı yapacak. Kadro dağılımına dair yapılan açıklamada Yargıtay’ın 249 temizlik personeli alımı, 10 aşçı, 7 garson ve 13 bahçıvan alımı yapacağı belirtildi.

İşçi alımı başvuruları 7-11 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak. İş başvuruları İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online şeklinde yapılacaktır. Peki, Yargıtay Başkanlığı hangi mesleklerden personel alımı yapacak? Memur alımı için kadrolara göre istenilen öğrenim şartı ve başvuru şartları nelerdir? KPSS şartı var mı? İşte, bu güncel kamu işçi alımına ilişkin yayınlanan resmi ilan detayları…

YARGITAY İŞÇİ ALIMI

Yargıtay, açtığı yeni kadrolara göre yaptığı açıklamada ‘’ 657 sayılı Kanunun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR üzerinden, Başkanlığımızca yapılacak sözlü sınav sonuçlarına göre 279 sürekli işçi alınacaktır. Sürekli işçi kadroları ve başvuru şartları İŞKUR internet sitesinde yayımlanacaktır.

Şartları uyan adaylar, başvurularını 07.06.2021 – 11.06.2021 tarihleri arasında Ankara İŞKUR İl Müdürlüğüne – Çankaya Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir’’ dedi. Başvuru şartları ve diğer detaylar hakkında şu bilgiler verildi;

KADROLARA GÖRE BELİRTİLEN ÖZEL ŞARTLAR

Yargıtay en az ilköğretim, lise ve önlisans mezunu öğrenim düzeylerinden temizlik işçisi, aşçı, bahçıvan ve garson alımı yapacak. Bu kadrolara başvuru yapacak olan adaylardan istenilen şartlar ise şöyle;

1 – Temizlik Personeli Alımı İçin;

Görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak,
Sınav başvurusunun son günü itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak,
En az ilköğretim mezunu olmak,

2 – Bahçıvan Alımı İçin;

En az meslek liselerinin; peyzaj bölümü mezunu olmak veya lise mezunu olup, bahçecilik/çiçek düzenlemeciliği dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya Meslek Yüksekokullarının; Peyzaj ve Süs Bitkileri bölümünden mezun olmak,

Görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak,

Sınav başvurusunun son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak,

Mesleği ile ilgili en az 1 yıl deneyimi olmak.

3 – Garson Alımı İçin;

Meslek Yüksekokullarının Turizm ve Otelcilik Bölümü veya İkram Hizmetleri Bölümü mezunu olmak,

2020 yılı KPSS (B grubu) sınavına girmiş olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

Görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak,

Sınav başvurusunun son günü itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak.

Mesleği ile ilgili en az 2 yıl deneyimi olmak,

İŞÇİ ALIMINA İLİŞKİN ÖNEMLİ BİLGİLER

Yargıtay işçi alımına ilişkin bazı önemli açıklamalar;

1) Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

2) Ankara ilinde ikamet edenler başvuru yapabilecektir. Başvurularda adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır. Başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır. İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılacaktır.

3) Ön lisans düzeyindeki işçi talebimize, ilgili KPSS puan türünden 60 ve üzeri puan almış olanlar başvurabilecek olup, İŞKUR tarafından KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanılarak, açık sayısının 4 katı aday liste halinde Başkanlığımıza gönderilecektir. Bu adaylar için kura çekimi yapılmayacaktır.

4) İlköğretim ve Ortaöğretim düzeyindeki başvuruların tamamı kura çekimi için Başkanlığımıza gönderilecektir.

5) İŞKUR tarafından bildirilen başvurular arasından, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 12. maddesi gereğince, istihdam edilecek kadro sayısının dört katı aday asıl, dört katı aday yedek olarak, noter huzurunda çekilecek kura sonucunda belirlenecektir.

6) Mesleki tecrübenin belgelenmesi gerekmekte olup, mesleki tecrübenin belirlenmesinde başvurulan mesleki alanda sosyal güvenlik kurumlarına prim ödemek suretiyle geçen hizmet süreleri dikkate alınacaktır.

KURA İŞLEMİ, KURA TARİHİ, YERİ VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

1. Noter Kurasına katılacakların isim listesi, kura tarihi, yeri, saati ve sonuçları www.yargitay.gov.tr adresinde ayrıca duyurulacaktır. Bu duyurular tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmaz.

2. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen listelerde yer alan adaylar arasından, 18.06.2021 tarihinde saat 09.00’ da Yargıtay Başkanlığı Konferans salonunda noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.

3. 09.08.2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 12. maddesi gereğince, Türkiye İş Kurumu tarafından gönderilen listede yer alan adaylar arasından kura çekimi ile açık iş sayısının 4 (dört) katı asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir.

BELGE TESLİM TARİHİ VE YERİ

1-Kura sonucunda belirlenen adaylar ile ön lisans düzeyindeki işçi talebimizle ilgili olarak İŞKUR tarafından bildirilen listede yer alan adaylar; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, sertifika vb. belgelerini Kurumumuza ibraz edeceklerdir.

2-Belge teslim tarihi ve yeri, www.yargitay.gov.tr adresinden adaylara duyurulacaktır.

3-Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak ve yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilecektir.

SÖZLÜ SINAV, SINAV TARİHİ VE YERİ

1) Kura sonucunda belirlenen adaylar ile ön lisans düzeyindeki işçi talebimizle ilgili olarak İŞKUR tarafından bildirilen listede yer alan adaylar; Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 17. maddesi gereğince belgelerinin incelenmesi sonucunda aranan şartları taşıdıkları tespit edilenler, sözlü sınava tabi tutulacaklardır.

2) Sözlü sınavın gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Başkanlığımız internet sitesinde ilan edilecektir.

3) Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

SÖZLÜ SINAVA GİRMEYE HAK KAZANAN ADAYLARDAN İSTENECEK BELGELER

1. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Yargıtay Başkanlığı internet adresinden (www.yargitay.gov.tr) ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır.

2. Süresi içinde belge teslim etmeyen ve durumlarını belgeleyemeyenler ya da yanlış beyanda bulunanlar kura listesinden çıkarılacak ve yerlerine yedek olarak belirlenen adaylar sırasına göre dahil edilecektir.

İLETİŞİM

Tel : 0 312 416 00 87 – 0 312 416 02 88
Adres : Yargıtay Başkanlığı Vekaletler Cad. No: 1 Çankaya/ANKARA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir