Gündem

LGS soruları çalındı mı?

6 Haziran 2021 tarihinde yapılan LGS sorularının çalındığı iddia edildi. Bunun üzerine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması talebi ile soru önergesi verildi. LGS sınavı ile ilgili soru önergesi veren CHP Milletvekili Yıldırım Kaya, şu soruları yöneltti.

2021 LGS SORULARI ÇALINDI MI?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS), Bakanlığınız tarafından 6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Ancak LGS devam ederken, sınav sorularının kitapçık fotoğrafları bazı öğrenci velileri ve WhatsApp gruplarında paylaşılmıştır.

Öğrenci velilerince tarafıma gönderilen kitapçık fotoğraflarında, İstanbul Beyoğlu Halıcıoğlu İşitme Engelliler İlköğretim Okulu Bina No: 746922, Salon No:1 bilgisi yer almaktadır.

Daha önce de yıllarca sınav sorularının çalındığı, konunun yargı kararıyla da tespit edildiği bilinmektedir. Öğrenci ve öğrenci velileri 6 Haziran 2021 Pazar günü yapılan LGS’de de soruların çalındığını iddia etmektedir.

Bu bilgiler kapsamında

1. Bakanlığınız tarafından yapılan 6 Haziran 2021 LGS devam ederken, kitapçıktaki soruların fotoğrafları kimler tarafından çekilerek paylaşılmıştır?

2. Bakanlığınız tarafından gerekli incelemeler yapılarak, suç duyurusunda bulunulacak mıdır?

3. Soruların çalındığı tespit edilirse, LGS iptal edilecek mıdır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu