İŞKUR İş İlanlarıPersonel Alımı

Afyon Kocatepe Üniversitesi güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alımı yapacak!

Afyon Kocatepe Üniversitesi kendi bünyesinde daimi olarak istidam etmek üzere en az lise mezunu güvenlik görevlisi ve en az ilköğretim mezunu temizlik personeli alımı yapacak. Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde toplamda 4 personel alımı yapılacak olup başvurular İŞKUR üzerinden online şeklinde yapılacaktır.

ÜNİVERSİTEYE GÜVENLİK VE TEMİZLİK PERSONELİ ALIMI

Güvenlik ve temizlik alımı ile ilgili üniversite rektörlüğü tarafından yayınlanan ilanda ‘’ Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü ve bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/d maddesi ve 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden sürekli işçi alınacaktır. Aranan şartlar ve sayılar aşağıda belirtilmiştir.

Sürekli işçi kadrolarına ilişkin ilan, İŞKUR internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır. Şartlara durumu uyan adayların, ilanın Türkiye İş Kurumu internet sitesinde yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde başvurularını esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. www.iskur.gov.tr adresinden yapmaları gerekmektedir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular, takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır’’ denildi.

KURA İŞLEMLERİ

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğünce alınacak olan sürekli işçi noter kurası usulüne tabi taleplerden; Güvenlik Görevlisi ile Temizlik Görevlisi mesleklerindeki personellere ilişkin başvuru listesi, İŞKUR tarafından Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğüne gönderilmesine müteakip Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’nun gönderdiği ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle noter huzurunda kura ile belirlenecek olup boş kadronun 4 (dört ) katı asıl ve 4 (dört) katı yedek adayın isimlerini kapsayan liste oluşturulacaktır. Belirlenen asıl ve yedek aday listeleri Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü web sayfasında (www.aku.edu.tr) ilan edilecektir.

Kura işleminin 21/06/2021 tarihinde Pazartesi günü saat 13:00’da Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezinde yapılması planlanmış olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda adaylara ayrıca Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü web sayfasından www.aku.edu.tr duyurulacaktır.

Sözlü Mülakatın 23/06/2021 tarihinde çarşamba günü saat 10:00’da Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezinde yapılması planlanmış olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda adaylara ayrıca Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü web sayfasından www.aku.edu.tr duyurulacaktır.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ

Başvuru yapacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun (Ruhsal ve Fiziksel) olmaması ve Üniversitenin iş yerlerinde tüm iç ve dış mekanlarda 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak, ulaşım sorunu bulunmamak.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ

1. Başvuru yapacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun (Ruhsal ve Fiziksel) olmaması ve 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak, ulaşım sorunu bulunmamak.

2. En az lise ve dengi okul mezunu, en çok ön lisans mezunu olmak.

3. 5188 sayılı Kanun gereği özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlamış olmak ve Valilik tarafından düzenlenen özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak.

4. Güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu olmamak. Göreve başlayacak personelin, güvenlik görevini yapmaya engel olacak vücut ve akıl engeli bulunmadığını tam teşekküllü sağlık kuruluşlarından alacağı sağlık kurulu raporu ile belgelendirmeleri gerekmektedir.

5. Erkeklerde 170 cm’den, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak, boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakam ile kilosu arasındaki fark 10’dan fazla, 15’den az olmamak. (örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+10=90’dan fazla, 80-15=65’den az olmaması gerekmektedir.)

6. Üniversitemiz tüm yerleşkelerinde iç ve dış mekanda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak. (Adaylar üniversitemizin tüm birimlerinde vardiyalı ve dönüşümlü çalışma düzenini kabul etmiş sayılır.)

Afyon Kocatepe Üniversitesi güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alımı için yayınlanan RESMİ İLANI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.