Gündem

Sedat Peker yağma bataklığının şifrelerini verdi!

Bilal DEMİRSedat Peker’in son videosu bence yayınladığı videolar içerisinde en önemlisiydi. Çünkü bu kez köşede beklettiği derin abi, süslü, düşmüş selvi gibi sistemin yarattığı aktörler değil, doğrudan onları yaratan sistemi hedef aldı. Bu soygun düzeninin, bu rüşvet çarkının, bu uyuşturucu ve silah ticaretinin, bu yağma bataklığının şifrelerini verdi. Kendisinin de içinde hatta göbeğinde olduğu iltihaba hançeri sapladı ve irini akıttı. Yıllarca yel içinde saklanan kırık kolu çıkardı. Böylece parti-emniyet-yargı-medya-mafyaya dayalı bu çıkar zincirinin bir halkası kırılmış oldu. Kırılır kırılmaz da, halkın aleyhine işlenen o çarkın her yerinden homurtular yükselmeye, deşifre olan dişler kırılmaya başladı.

Peker’in önemi; sadece sistemi içerden bilen bir suç ortağı olmasından kaynaklanmıyor. Ayrıca sağ cenahta tanınan, ilgi gören ve korkulan bir figür olarak görünüyor. Dolayısıyla mesela SADAT’ın silah ticaretiyle, mesela Kürt gençlerin dağa çıkış nedeniyle, mesela vatandaşın cebine çöreklenmiş yolsuzluk şebekesiyle, mesela “din-vatan diyerek sömürenler”le ilgili söylediklerinin, o kesimde muhalefetin yaratamadığı etkiyi yaratıyor olması kuvvetle muhtemel…

Peker, son videoda Yüce Divan’da biteceğini söylediği bu silsilesinden söz ederken “Ben bu silsilenin en altındayım” dedi.

O silsilenin en üstünde kimin oturduğunu ise belki birilerinin ifşasıyla ya da itirafıyla görebiliriz.

Ondan habersiz ne SADAT’ın Suriye’ye silah götürmesi, ne medya sahiplerinin el değiştirmesi, ne filanca marinaya çökülmesi mümkün olamayacağı iddiasında bulunuyor Peker… Bugün aktörlerini sahnede kavga ederken gördüğümüz oyunu kuran işte o ima ettiği kişi… Peker’in tabiriyle “ümmetin gaspçısı…”

Peker, şimdilik direk onu hedef almıyor. Onunla hesaplaşmayı erteleyerek kendince bir oyun planı kuruyor, belki de bir uzlaşma zemini arıyor. Ancak verdiği her detay, ortaya attığı her ipucu, gösterdiği her tanık, bu rant zincirinin ucunun nerelere uzandığını ortaya koyuyor. Sedat Peker, piyonları devirdikten sonra “Şah” diyecek mi; göreceğiz. Ama demese de, şimdiye kadar dedikleriyle, kendisinin de içinde yer aldığı bu kokuşmuş sistemi mat etmiş görünüyor…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu