İŞKUR İş İlanlarıPersonel Alımı

Polisevine online başvuru ile personel alımı yapılacak!

Polisevine personel alımı için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yeni iş ilanları yayınladı. Kamu İş İlanları kategorisinde yayınlanan ilanlara göre polisevinde istihdam edilmek üzere aşçı, garson (servis elemanı) ve otel görevlisi kadrolarına KPSS şartsız personel alınacak. Toplamda 5 personel alınacak olup başvurular en geç 8 Haziran 2021 tarihi mesai bitimine kadar İŞKUR üzerinden online başvuru şeklinde yapılacaktır.

Peki, hangi polisevi şubesine personel alınacak? İşçi alımı için istenilen başvuru şartları nelerdir? Kurum ismi, adresi, başvuru ekranı, başvuruların nasıl yapılacağı ve diğer tüm bilgiler aşağıda verilmiştir.

KADROLARA GÖRE BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1 aşçı yardımcısı alımı, 3 garson alımı ve 1 otel görevlisi olmak üzere toplam 5 işçi alınacaktır. Bu kadrolara başvuru yapmak isteyen adayların aşağıda, kadrolara göre belirtilmiş özel şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

1 – Aşçı Yardımcısı Alımı İçin; İş İlan No (00006062550)

Daha önceden Aşçı Yardımcısı mesleğinde iş deneyimine sahip olması gerekmektedir.

2 – Garson Alımı İçin; İş İlan No (00006062553)

Daha önceden Garson (Servis Elemanı) mesleğinde iş deneyimine sahip olması gerekmektedir.

3 – Otel Görevlisi Alımı İçin; İş İlan No (00006062588)

Daha önceden Oda Görevlisi mesleğinde iş deneyimine sahip olması, sözlü ve uygulamalı mülakatta tercih sebebi sayılacak ve artı puan olarak değerlendirilecektir.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

En az ilköğretim, en fazla lisans mezunu olmak ve eğitim durumunu gösterir belge sunmak.

Adli Sicil Kaydı Belgesi sunmak.

Milli Eğitim Bakanlığı veya hijyen eğitimi verme yetkisi olan firmalardan “Hijyen Eğitim Sertifikası” na sahip olanlar mülakatta tercih sebebi sayılacak ve artı puan olarak değerlendirilecektir.

Alınacak personele asgari ücret ödenecektir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin, 4.Maddesine istinaden, işçi olarak alınacaklarda; 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak.

KURA ÇEKİMİ

Kura 09.06.2021 günü saat 16:00’da FETHİYE 4. Noterliğinde çekilecektir.
Adaylar Kurumumuzca yukarıda belirtilen evrakları en geç 10.06.2021 günü mülakat saatine kadar Fethiye Polisevi Şube Müdürlüğümüze elden teslimini yapmak zorundadır. Evrak teslim etmeyenler hakkından vazgeçmiş sayılacaktır.

Kura sonrası belirlenen asil adaylar için 10.06.2021 tarihinde saat 10.00’ da, yedek adaylar için 10.06.2021 tarihinde 14.00’ da Polisevi Şube Müdürlüğümüz hizmet binası giriş katında bulunan toplantı salonunda kurumumuzca oluşturulan komisyon tarafından sözlü ve uygulamalı mülakat yapılacaktır.

Asil adayların başarılı olması durumunda yedek adaylar için mülakat yapılmayacaktır.

İşe alınmak için Polisevi Şube Müdürlüğü tarafından yapılacak sözlü ve uygulamalı mülakatta başarılı olmak gerekmektedir.

DEĞERLENDİRME

İletişim, Özgüven ve İkna Kabiliyeti (20 puan) ile Kendini İfade Edebilme ,

Anlama ve Kavrama Kabiliyeti,

Uygulama (20 puan) olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirme yapılması; başarılı sayılabilmek için yapılacak sözlü ve yazılı mülakattan en az 100 tam puan üzerinden en az 60 (altmış) puan alınması gerekmektedir.
Ayrıca alınacak tüm personeller devlet memuru olmayıp işçi (belirsiz süreli) statüsünde çalıştırılacaktır. Mevcut yasalar dahilinde devlet memurluğuna veya devlet kadrolarındaki işçi statüsüne geçişi de söz konusu değildir.

İŞ BAŞVURUSU

İş başvuruları Türkiye İş Kurumu internet sitesi üzerinden online başvuru veya ALO 170 telefon hattı üzerinden yapılabilmektedir. Yukarıda her bir kadro için ‘’iş ilan no’’ belirtilmiştir. Bu belirtilen iş ilan numaralarını; öncelikle BURAYA TIKLAYINIZ ve ardından sayfa üzerinde yer alan ‘’ilan no’’ kısmına yazınız ve ardından sağ alt köşede bulunan ‘’ARA’’ butonuna basınız. Karşınıza gelen başvuru ekranından iş başvuru kayıt işlemlerinizi tamamlayınız.

Kurumumuzca işe başvuruda bulunan kişilere yapılacak her türlü duyuru kurumumuza ait santral numaraları olan 0252 6166365, 0252 6166535, 0505 3184846 numaralı telefonlardan İŞKUR tarafından gönderilen listede bulunan başvuru sahiplerine ait irtibat numaraları üzerinden aranmak suretiyle yapılacaktır.

Adres: OVACIK MAH. OVACIK CAD. NO: 6 FETHİYE POLİSEVİ FETHİYE MUĞLA

Tüm kamu iş ilanlarından anında haberiniz olması için;

TWİTTER HESABI: https://twitter.com/IlanlarKamu

FACEBOOK SAYFASI: https://www.facebook.com/kamuisilanlari.net sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.