Personel Alımı

PTT 4.800 personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor? 2021 PTT iş başvurusu nasıl yapılır?

PTT kargo ve PTT bank şubelerinde memur olarak çalışmak isteyenler dikkat! 2021 yılı PTT personel alımı başvuruları Temmuz ayı sonunda başlayacağı belirtildi. İşte, PTT 2021 yılı memur alımına ilişkin tüm edinilen bilgiler...

PTT 2020 yılı içerisinde 55 bin personel alımı yapacağını bazı kaynaklar üzerinden söylemiş olsa da maalesef bununla ilgili hiçbir yerde başvuru kılavuzu yayınlanmadı.  PTT kargo ve PTT bank şubelerine Türkiye genelinde KPSS şartsız en az ilköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunu bay-bayan toplamda 55.000 memur alınacağı belirtilmesine ve bu ilana ümit bağlayan on binlerce işsiz varken, bugüne kadar personel alımı yapılacağına dair bir resmi açıklama yapılmamıştı. Geçtiğimiz Çarşamba Günü PTT Genel Müdürlüğü kaynaklı aldığımız bilgide, PTT kargo şubelerine başta olmak üzere Türkiye genelinde 2021 yılı için toplam 4.800 personel alınacağı belirtildi.  Peki, 2021 PTT personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? PTT iş başvuruları nereye yapılacak? KPSS şartı var mı? Memur alımlarında istenilen öğrenim şartları nelerdir ve hangi mesleklerden memur alımı yapılacak? İşte detaylar…

PTT 4.800 PERSONEL ALIMI

PTT Yönetim Kurulu toplantı tutanaklarında yer alan raporda, 81 il genelinde yeni açılacak PTT kargo ve PTT bank şubeleri için ihtiyaç duyulan personel sayısı belirtildi. Raporda ayrıca, personel sayısının şu anda 5 bin kadar olduğu, açılması planlanan şubelerle birlikte bu rakamın 60 binin üzerine çıkması gerektiği belirtildi. Raporda ayrıca, 2021 yılı sonuna kadar hedeflenen şube sayılarının yüzde 12’lik kısmını açmayı planlayan PTT’nin bu yıl toplam 4 bin 800 memur ataması yapacağı iddia edildi. İddia diyoruz zira vaat edilen işe alımlar bugüne dek gerçekleşmedi ve de henüz başvuru kılavuzu yayınlanmadı.

2021 YILI PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

PTT uzun bir zamandır Resmi Gazete’de personel alım ilanı yayınlamadı. Lakin bu durum PTT’nin giderek büyüyen şube ağları yüzünden personel eksikliğine neden oldu. Öyle ki, en yoğun olan PTT şubelerinde bile 5-7 kişinin yapması gereken işi 2-3 kişi üstlenmek zorunda bırakıldı. Bu durumu daha fazla idare edemeyeceğini belirten kaynaklar, 2021 Temmuz sonu Ağustos başı gibi PTT personel alımı iş başvurularını alacağı belirtildi.

PTT MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

PTT en son 5.000 memur alım ilanı vermişti. Bu memur alımı için adaylardan KPSS şartı istenmemişti. PTT’nin 2021 Temmuz sonunda yayınlayacağı yeni iş ilanında da yine KPSS şartı istemeyeceği belirtilirken, adayların yazılı ve sözlü sınava tabi tutulacağı belirtilmektedir. Adaylar başvuru değerlendirmelerinde aldıkları sınav puanları esas alınacaktır.

Bu yıl toplam 14 farklı kadroya memur ataması yapılacağı belirtilirken, meslek guruplarına göre en az ilköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden PTT’ye memur alımı yapılacağı söylendi. Bununla beraber, 20 yaşından büyük 35 yaşını doldurmamış adayların başvuru yapabileceği belirtildi.

PTT’ye bu yıl en fazla büro memuru alımı, güvenlik görevlisi alımı, gişe memuru alımı, bilgisayar operatörü, farklı mesleklerden tekniker ve teknisyen alımı ve şoför alımı yapılırken bunun yanı sıra, bilişim personeli, beden işçisi, muhasebe uzmanı, psikolog, okul öncesi öğretmeni alımı yapılacağı söylendi. Peki, PTT iş başvuruları nereye ve nasıl yapılacak? İşte cevabı…

2021 YILINDA PTT İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Daha önce PTT tüm iş başvurularını kendi kariyer Web sayfası üzerinden alıyordu. Şimdi, 2021 yılında yapılacak personel alımı iş başvurularını kariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden alacağı belirtildi.

İş başvuruları ile ilgili hazırlanan taslakta herhangi bir değişikliğe gidilmediği takdirde, tüm personel alım işlemleri bu belirtilen adres üzerinden online olarak yapılacaktır. Personel alımına ilişkin tüm gelişmeler kamuisilanlari.net adresimizde anlık olarak yayınlanacaktır zira personel alımı yapılacağına dair verilen tarihin öne çekilebilme ihtimali olduğu söylenmektedir. Sizlerde güncel tüm kamu iş ilanları hakkında detaylı bilgileri ilk öğrenen olmak için https://kamuisilanlari.net/ adresinden veya https://twitter.com/IlanlarKamu Twitter hesabımızdan veyahut https://www.facebook.com/kamuisilanlari.net Facebook sayfamızdan bizleri takip etmeye devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Reklam Engelleyici Algılandı

Haber içeriğini görüntülemek için lütfen reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakınız.