Dünyadan Son Dakika Gelişmeler

ABD Petrol Endüstrisi: Sondaj Kulesi Sayısı, Üretim ve Fiyatlar

ABD’deki sondaj kulesi sayısı, petrol üretimi ve fiyatlarındaki son gelişmeleri öğrenmek için bu makaleyi okuyun. Baker Hughes, Primary Vision ve EIA’nın verilerine dayanan bu makale, ABD petrol endüstrisinin durumunu analiz ediyor.

ABD petrol endüstrisi, küresel enerji talebinin artmasıyla birlikte, sondaj kulesi sayısı, üretim seviyeleri ve fiyatlar açısından önemli değişiklikler yaşıyor. Bu makalede, Baker Hughes, Primary Vision ve EIA’nın yayınladığı son verilere göre, ABD petrol endüstrisinin durumunu inceleyeceğiz.

Sondaj Kulesi Sayısı

Baker Hughes’un Cuma günü yayınladığı yeni verilere göre, ABD’deki toplam aktif sondaj kulesi sayısı bu hafta 1 arttı. Toplam sondaj kulesi sayısı bu hafta 632’ye yükseldi. Baker Hughes bu yıl şu ana kadar 147 aktif sondaj kulesinin kaybedildiğini tahmin ediyor. Bu haftanın sayısı, pandemi öncesi 2019’un başındaki sondaj kulesi sayısından 443 daha az.

Petrol sondaj kulesi sayısı 2023’te şu ana kadar 108 adet azalarak bu hafta 1 adet artarak 513’e yükseldi. Gaz sondaj kulesi sayısı bu hafta yine 1 adet düşerek 113’e geriledi ve yılın başından bu yana 43 aktif gaz sondaj kulesi kaybedildi. Çeşitli sondajlar bu hafta 1 arttı.

Permiyen Havzası’ndaki sondaj kulesi sayısı bu hafta 1 arttı; geçen yılın aynı dönemine göre 20 sondaj kulesi daha az. Eagle Ford’daki teçhizat sayısı 1 adet düştü ve şu anda geçen yılın bu zamanına göre 22 adet daha az.

Üretim Seviyeleri

Sondaj kulesi sayısındaki değişiklikler, ABD’deki ham petrol üretim seviyelerini de etkiliyor. En son haftalık EIA tahminlerine göre, ABD’deki ham petrol üretim seviyeleri 1 Eylül’de sona eren haftada günde 12,8 milyon varil ile bu hafta aynı kaldı; 2019’dan bu yana en yüksek üretim seviyesinde. ABD üretim seviyeleri şu anda günde 700.000 varil arttı bir yıl öncesine kıyasla.

ABD’deki ham petrol üretimi, tamamlanmamış kuyuları tamamlayan mürettebat sayısına ilişkin bir tahmin olan Frac Spread Count ile de ilişkilidir. Primary Vision’ın verilerine göre, Frac Spread Count, 1 Eylül’de sona eren haftada art arda üçüncü hafta düşerek önceki haftada 246’dan 244’e düştü. Frac spread sayısı yılın başlangıcından 12 daha az.

Fiyatlar

ABD petrol endüstrisindeki sondaj kulesi sayısı ve üretim seviyelerindeki değişiklikler, petrol fiyatlarını da etkiliyor. Petrol fiyatları, küresel arz ve talep dengesinin yanı sıra OPEC+ grubunun kararlarına da bağlıdır. Cuma günü saat 12:39’da (ET) WTI göstergesi, Suudi Arabistan ve Rusya’nın üretim kesintisi hedeflerini 12:39’a kadar uzatma konusunda anlaşmaya varmasının ardından gün için 0,86 ‘dan işlem görüyordu; geçen hafta bu zamana göre kabaca varil başına 2,40 $ artış gösterdi. yıl sonu. Brent petrolü gün içinde 0,91 dolar (+%1,01) artışla varil başına 90,83 dolardan işlem görüyordu; bu, bir hafta öncesine göre yaklaşık 2,50 dolar artışla gerçekleşti.

ABD petrol endüstrisi, sondaj kulesi sayısı, üretim seviyeleri ve fiyatlar açısından dinamik bir sektördür. Bu makalede, Baker Hughes, Primary Vision ve EIA’nın yayınladığı son verilere göre, ABD petrol endüstrisinin durumunu analiz ettik. ABD petrol endüstrisinin geleceği, küresel enerji talebinin ve OPEC+ grubunun kararlarının nasıl şekilleneceğine bağlı olacaktır.