Kamu Haberleri

KPSS başvuru ücretlerini CHP’li Büyükşehir Belediyesi ödeyecek!

2021 yılı KPSS başvuruları 14 Haziran 2021’de sona eriyor. ÖSYM, KPSS Genel Yetenek, Genel Kültür Oturumu ve Eğitim Bilimleri oturumu için başvuru ücretini 90 lira olarak belirledi. Her üç sınava girmek isteyen adayların toplam 270 TL para alınacak. Yani bir başka değişle devlet, iş vermek için KPSS sınav şartı koşuyor ve ve bu sınav içinde işsizlerin parasını alıyor. Hemde sınav başına 90 TL…

ÜCRETLERİNİ KARŞILAYACAKLARINI AÇIKLADI

Maddi durumu bu sınav ücretini vermeye müsait olmayanların yardımına CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi koştu. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 2021 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvuru ücretlerini karşılayacaklarını duyurdu.

Birçok konuda vatandaşların yanında olmayı sürdüren Başkan Osman Gürün, bu süreçte tarıma ve eğitime verdiği destekle dikkat çekiyor. Uzaktan eğitim desteği için verilen ücretsiz internet, tablet, kırtasiye gibi yardımların yanı sıra son olarak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren öğrencilerin sınav ücretleri yine Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmıştı. Bu kapsamda sınavlara hazırlanan ve sınav ücretlerini ödemekte zorlanan gençlere ekonomik yönden destek olmayı amaçlayan Başkan Gürün, Büyükşehir Belediyesi’nden Halk Kart ve kırtasiye yardımından faydalanan ve muhtaçlık sınırı altında geliri olduğu tespit edilen vatandaşların 2021 KPSS başvuru ücretlerinin Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağını duyurdu.

2021 KPSS SINAV BAŞVURU TARİHİ

Sınava girecek kişilerden sınav başvuru formu isteyecek olan Muğla Büyükşehir Belediyesi, istenecek olan başvuru formundaki ‘ödeme durumu’ bölümünde ‘ödendi’ ibaresi olması durumunda sosyal yardım başvurusunu değerlendirmeye alacak.

2021 KPSS sınavına başvurular 28 Mayıs-14 tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sitesinden yapılacak. 2021 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavının Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumu ile Eğitim Bilimleri oturumu 1 Ağustos 2021 tarihinde, Alan Bilgisi oturumları ise 7-8 Ağustos 2021 tarihlerinde, Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu ise 15 Ağustos 2021 tarihinde uygulanacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir