Genel

Olcay Kılavuz: Milli mücadelede denize döktüklerimizin kalıntılarına asla geçit vermeyiz!

Mersin Milletvekili OLCAY KILAVUZ- Cumhuriyetimizin kurucusu, vatanımızın kurtarıcısı ve millî mücadelemizin yol başçısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik düşmanca tutum ve hasmane tavırlar esasen Türk milletine ve bizatihi Türklüğe yöneliktir. Çünkü Türk demek Atatürk demektir, Atatürk’e saygısızlık düşmana hizmetkârlıktır. Ezanlarımız gür sedayla okunup camilerimizde ibadet edilebiliyorsa bu Gazi Atatürk sayesindedir ve herkes de bunu iyice idrak etmelidir. Malazgirt’te toprağa gömdüklerimizin, millî mücadelede denize döktüklerimizin kalıntılarına asla geçit vermeyiz.

Her fırsatta kinini kusan emperyalizmin gönüllü kullarına kırmızı çizgimizi çiğnettirmeyiz. Gazi Atatürk’ün adını ve ideallerini son nefer kalsak da yükselteceğiz. “Kızıl gökte parlayan ay yıldız nurusun/ Sen en büyük milletin, Türklüğün gururusun, bu yurdun timsalisin/ Bugün bütün cihanda gözler, gönüller senin, senin şeref de şan da.”

ERDOĞAN TEK KELİME TEPKİ GÖSTERMEDİ

YÜKSEL ÖZKAN (Bursa) – Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; Ayasofya‘da Cumhurbaşkanının gözünün içine baka baka kendini bilmez bir imam, Atatürk’e beddua ve hakaret etme cüretinde bulunmuştur. Neredeyse her hafta yapılan bu saldırılara iktidarın sessiz kalması manidar değil midir? Acaba, iktidar göstermek istediği bazı yönelimlerini, camilerde bu kara sesler üzerinden vermek mi istiyor?

MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli, Atatürk’e dil uzatanlara tepki verirken, bu olay karşısında sessiz kalan Sayın Cumhurbaşkanına tek kelime edememiştir. Bugün, Atatürk’e lanet, Yunan sevicilerine ise rahmet okuyanlar, Kurtuluş Savaşı’nda emperyalist iş birlikçilerin günümüzdeki uzantılarıdır; bunlardan siyaseten medet umanları halkımız asla affetmeyecektir. Sütçü İmam Ali der ki: “Her kim ki Mustafa Kemal ve Kuvayımilliye aleyhine fetva verip düşmanlık yapar, bilin ki onların damarlarında kafir kanı akar.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu