Genel

İstanbul Emniyetine savcılıktan operasyon!

Son dakika gelen bilgilere göre İstanbul Emniyeti'ne operasyon düzenlendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen operasyonla ilgili Valilikten yapılan açıklamada operasyonun rüşvet ile ilgili olduğu belirtildi. İşte detaylar... 

İstanbul Valiliği‘nde, son dakika olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğüne operasyon yapıldığına dair bir açıklama geldi. İstanbul’da yürütülenrüşvet ve görevi kötüye kullanma soruşturması”nda aralarında polislerin de olduğu 6 kişi gözaltına alındı. Konuyla ilgili İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

*İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir “rüşvet ve görevi kötüye kullanma soruşturması” kapsamında (2)’si avukat, (4)’ü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru olmak üzere (6) şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

*21.05.2021 tarihinde adli makamlara sevk edilen şahıslardan (1) polis memuru ve (1) avukat tutuklanmış, diğer şahıslar hakkında ise adli kontrol hükümleri uygulanmıştır.

*Ayrıca; adli soruşturmaya konu olan durumla ilgili idari soruşturma da başlatılarak, tedbiren Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü’nün görev yeri değiştirilmiş, aynı şubede görevli (7) rütbeli personel de görevden uzaklaştırılmıştır.

*Bazı medya organlarında yer alan “personelin topluca slogan attıkları iddiası” gerçeği yansıtmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir