Gündem

Peker’in yeni ifşalara karşı muhalefetin Sine-i Millete Dönme Kararı alacağı iddia edildi!

Sedat Peker’in iddiaları üzerine yargının pasif kaldığı düşüncesi, Muhalefeti Sine-i Millete Dönüş Kararı alacağı iddia edildi. Peker’in yarın yayınlayacağı videoda ifşalarına devam edeceği öne sürülürken, yeni ifşalar karşısında yargının mevcut durumunu koruması haline muhalefetin yeni bir yol haritası çizeceği belirtildi. Peki, Sine-i Millete Dönmek ne demek? İşte ayrıntılar…

Sedat Peker yayınladığı ve yayınlayacağı videolarla nelere yol açabilir konusunu biraz açacak olursak; Peker Reza Zarrap’tan bin kere daha akıllı ise ki öyle görünüyor, onun gemileri yakmış görüntüsü Reza’nın sonuçlarından daha büyük sonuçlar getirir diyenler var. Peker, Damat Berat Albayrak’ın petrol işleri ile bazı isimlerin yurtdışı mal varlıklarını açıklayabileceği ve uyuşturucu olayında yeni bilgiler verebileceği iddia ediliyor.

Sedat Peker’i çok izleten ve söylediklerini önemseten, şu ana kadar aksini ispatlayacak delillerin veya tutarlı söylemlerin tam olarak ortaya konmamasıdır. Düşünün ki eski Jandarma Genel Komutanı bile Peker’in bazı iddialarını doğrulamıştır. Dahası Mehmet Ağar’ı adeta süpürmüş Korkut Eken’i de çaresiz bırakmıştır. Keza Süleyman Soylu’ya attığı çamurun da izi kalmıştır. Bu vesileyle Ankara kulislerinden çıkan farklı fısıltıları ifade etmek gerekirse;

MUHALAFET SİNE-İ MİLLETE DÖNÜŞ KARARI ALACAĞI İDDİASI

Peker’in daha fazla ifşalarda bulunmaması için ikna edildiği yönünde dedikodular mevcuttur ki, bunun doğru olup olmadığını yarın göreceğiz. Hülasa, Peker’in iddiaları da muhalefeti fişeklemiştir. Araştırmacı Gazeteci Sebahattin Önkibar’ın iddiasına göre Selçuk Özdağ dün kendisi ile yaptığı söyleşinde; önümüzde ki günlerde muhalefetin ‘’Sine-i Millete Dönüş Kararı’’ alabileceği şeklinde önemli bir istihbaratı verdiğini söyledi.

Bu iddiaya göre yani Peker’in yeni ifşalarına karşı yargı, siyasetten bağımsız bir şekilde pozisyon almadığı takdirde Muhalefet Sine-i Millete Dönüş Kararı alacak. Böyle bir şey olursa Tayyip Erdoğan erken seçime mecbur kalacak ve 2021 yılını Cumhurbaşkanı olarak çıkartamayacak. Peki, Sine-i Millete Dönmek ne demek?

Sine-i Millete Dönmek Ne Demek?

Sine-i Millete Dönmek, Türkiye siyasi tarihinde siyasi temsil meşruiyetini yitirdiği düşünülen TBMM’den çekilerek siyasete halk içinde devam etmek anlamında kullanılan ifadedir. Türkiye tarihinde her dönemde birçok siyasetçi tarafından dile getirilmiş olsa da fiili olarak şimdiye kadar herhangi bir siyasi parti tarafından uygulanmamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu