Sağlık

Dr. Erkin Önsal – Meme Büyütme Estetiği

Meme büyütme ameliyatları meme hacmini büyütmek için uygulanır. Uygulama sırasında titizlikle ve özenli bir şekilde davranılması alınan sonuçların olumlu olmasını sağlayacaktır. Meme implantı boyutuna göre değişiklik göstermekle birlikte meme dokusu altına yerleştirilerek gerçekleştirilir.

Meme büyütme estetik operasyonu, özellikle fiziki görüntüsünde değişiklik yapmak isteyenlerin yaptırdığı uygulamalar olarak görülür. Büyük memeler ile kendini güzel hissetmek isteyen kadınların ilk tercihleri arasında meme büyütme estetiği gelir.

Dr. Erkin Önsal Kimdir?

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme estetik kaygılar ile birlikte yapılmakla birlikte çeşitli sağlık problemlerinin giderilmesi için de yapılması söz konusudur.  Meme hacminin kazandırılması için yapılan bu uygulama sırasında çeşitli tedbirler alınmış olur.

Bedenin kendisinde bulunan yağ dokularının kullanılarak uygun bir şekilde nakledilmesi sağlanır. İmplantlar tuzlu su içerdiği gibi farklı boyutlarda kullanımları söz konusudur. Kök hücrelerle birlikte nakledilmesi gereken bir süreci kapsar.

Bireylerin tercihlerine göre yapılan meme büyütme estetikleri aynı zamanda yapılacak olan işlem basamaklarının özellikleri ile değişkenlik gösterir. Plastik cerrah ile görüşülmesi sonrasında karar verilerek uygulama aşamalarına geçilmiş olur.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütme dolgun ve hacimli memelere sahip olabilmek için geliştirilmiş olan birçok yöntem mevcuttur. Var olan yöntemlerin uygun bir biçimde kullanılması ile birlikte bir bütünlük içinde incelemeler yapılmış olur.

Omuz genişliği ve meme çevresi değişkenlik gösteren bireylerin uygun bir şekilde tercih ettiği yöntemler de değişiklik göstermiş olur. Yapay dolgu maddeleri ile gerçekleştirilen dolgu yöntemleri başta olmak üzere enjeksiyonlar ile birlikte bir bütünlük kurularak yapılır.

Yağ enjeksiyonu kullanılarak yapılan meme büyütme işlemleri de son derece önemli bir yere sahip olmuştur.  Silikon taktırmak da bir diğer meme büyütme yöntemleri arasında bulunur.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme küçültme ameliyatı özellikle estetik sebepler başta olmak üzere çeşitli nedenlerle gerçekleştirilir. Memelerin çok büyük olması ve geniş hacimli yağ dokularına sahip olması ile meydana gelen şekil bozukluklarının giderilmesi için meme küçültme işlemi yapılır.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme operasyonu sonrasında doktor tavsiyelerine uygun olarak verilen antibiyotik ve ağrı kesicilerin kullanılmasına özen gösterilir. Bakım kriterleri uygulanarak yerine getirilmiş olan işlemlerin beklenen sonucu vermesi için gerekli görülen basamaklar yapılır. Sarkma ya da simetrik olamama gibi nedenlerle meme küçültme operasyonları gerçekleştirilir.

Farklı sebeplerle de olsa gerçekleştirilen meme küçültme uygulamalarının beklenen sonucu vermesi için detaylı incelemeler yapılır. Meme küçültme ile birlikte medikal sebeplerin olması da yapılacak olan işlem basamaklarını etkilemiş olacaktır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme tıbbi bir terim olarak özellikle mastopeksi olarak adlandırılır. Yapılan incelemeler ile birlikte estetik olarak kendini daha iyi hissetmek isteyen bireylerin başvurduğu yöntemler arasında yer aldığı gözlenmiştir.

Göğüs çevresinde bulunan deri fazlalıklarının alınarak göğüs çevresindeki dokuların yeniden düzenli bir biçimde şekillendirilmesi ile gerçekleştirilen cerrahi müdahaleler olarak tanımlanır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme dikleştirme ameliyatı ortalama 2 saat bir süre içinde gerçekleştirilir. Meme dikleştirme operasyonları esnasında bulunan izlerin ortadan kaldırılması için belirli bir süre beklenilmesi gerektiği belirtilir. Uygun olan zaman diliminin geçmesi ile birlikte izlerin yavaşça ortadan kalktığı gözlenir.

Meme dikleştirme estetik olarak iyi bir görünüm elde etmek isteyen meme sarkması yaşayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen yöntemdir. Meme dikleştirme yöntemi için özellikle meme başı ve çevresi başta olmak üzere incelenerek nasıl bir işlem yapılacağına karar verilmiş olur.

Göğüslerde zaman içinde meydana gelen sarkma ve şekil bozukluklarının ortadan kaldırılması için uygun yöntemler belirlenerek uygulanır. Alınan meme dikleştirme sonuçlarının etkili olma derecesine göre de gerektiğinde düzenlemeler yapılmış olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir