GündemSON DAKİKA

Beşiktaş stadı önünde eli satırlı 9 kişi yakalandı!

Beşiktaş Vodafone Park önüne gelen elleri satırlı bir grup Beşiktaş aleyhine sloganlar attı Polis, olayla ilgili 9 kişiyi gözaltına aldı.

Beşiktaş Vodafone Park stadı önüne gece saatlerinde, yaklaşık 25-30 kişilik bir grup geldi. Gelen kişilerin birçoğunun elinde satırlar olması ise gözlerden kaçmadı. Yarın (02 Ekim) oynanacak olan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi öncesi stat önünde yaşanan anlar tedirginlik yarattı.

Meşale yakıp trafiği kapatan gruptakilerden bazılarının elinde satır olduğu görüldü. Kısa bir zaman sonra başka bir grup olay yerine gelirken, iki grup arasında kavga çıktı. Kavga sonrası meşale ve satırla gelen grup uzaklaştı. Olaylar taraftar grupları tarafından sosyal medyada paylaşıldı.

Emniyet güçlerinin başlattığı çalışmalar kapsamında, olayın görüntülerinde elinde satırla görülen Y.A. isimli kişi ile birlikte kimlikleri tespit edilen toplam 9 kişi yakalandı. Şüphelilerden 8’i, haklarında yapılan işlemlerin tamamlanmasının ardından serbest bırakıldı. Y.A. isimli şüpheli ise “6222 Sayılı Kanun’a Muhalefet”, “6136 Sayılı Kanun’a Muhalefet” ve “Kasten Yaralama” suçlarından hakkında işlem yapılmasının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir