Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Kamu Haberleri

Çoğu polis memuruna yeniden şark görevi mi çıktı?

2003, 2004, 2005, 2006 yıllarında şark görevinden dönen birçok polis memuruna tekrar şark görevinin çıktığı iddia edildi. Şark görevi yapmayan onca polis olmasına rağmen, şark görevini yapmış memurlara tekrar şark görevi verildiğini belirten Tekirdağ Milletvekili İLHAMİ ÖZCAN AYGUN, Şark görevinde kriter nedir? Bu atamalar neye göre yapılmaktadır? Keyfe keder midir, adalet içinde mi yapılmaktadır? diye sordu… Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Aygun hükümete 3600 ek göstergeyi de hatırlattı. İlhami Özcan konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı;

Emniyet Genel Müdürlüğünün atamalarıyla ilgili bir kaygıyı sizlerle paylaşmak istiyorum. Daha ilk şark görevini yapmayan polis kardeşlerimiz varken; 2003, 2004, 2005, 2006 yıllarında şark görevinden dönen polis kardeşlerimize yeniden şark ataması tebliği yapılmıştır. Birçok polis kardeşimiz bu durumdan dolayı üzgün ve mağdurdur, haksızlık olduğunu düşünmektedirler. Ülkenin güvenliğinden sorumlu polis kardeşlerim, yaptıkları görevi huzurla yapmalıdır. Hiç şark görevine gitmeyenler varken, daha önce bu görevi yapanların yeniden şark atamasına tabi tutulması tepki görmektedir. Polis kardeşlerimiz bu konunun gündeme getirilmesini istemişlerdir. Ben de onlar adına soruyorum: Şark görevinde kriter nedir? Bu atamalar neye göre yapılmaktadır? Keyfe keder midir, adalet içinde mi yapılmaktadır? Bu konularda açıklamalar varsa hatanın düzeltilmesini bekliyoruz.

Yine, seçim meydanlarında verilen 3600 ek göstergenin polislerimize, sağlık mensuplarımıza, öğretmenlerimize ve din görevlilerimize vermeyi düşünüyor musunuz diyor, teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

ŞARK GÖREVİ NEDİR?

Polislerde şark görevi, polislerin atanmasından 2 yıl sonra zorunlu olarak yapılması gereken bir görev olup, genellikle doğu illerine atanarak yapılır. Kişi 2 yılın sonunda ya tercihini yapar ya da ipka vererek görevini erteler. İpka; o yıl içinde mazeret sunarak şark görevini ertelemektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir